+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Systoqnie -izpolzwana,no i ne dobre syhranena.Wzimaj q -podaryk ti e.Помпата поне ще ти свърши работа.Витло имам -правил съм си го сам-може и да не ти хареса и може да ти е малко-16/5. Ако го искаш-подарък. Само ,че е за 4 болта и централен отвор около 20 мм. Фазите се бутат,но трябва да внимаваш-правил съм го. Вижhttp://www.newletoobam.com/engine-tu...age=2&sort=20a .Има голям ефтинджос. Ако проявиш интерес -търся си ортак за покупка.Искат мин. 300долара, а не мога да купя за толкова

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моторамата, която днес начертах и беше изрязана на лазер. Ще оползотворя тампоните от резачката:



    Георги Русинов

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Приготвих нови гарнитури от високотемпературен гамбит. Двойно по-тънки от оригиналните:



    Поставих новите лагери и семеринги и сглобих моторчето:



    С моторамата и помпата за масло се получи това:



    Остава да закача преработения карбуратор и да изработя изходящата тръба. Заглушител няма да има. Искам хубав звук.
    Георги Русинов

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Обаче... теглото ми се вижда множко. По време на изрязването трябваше да реша нещо много важно - дали да изрежа двигателя максимално или да оставя повече материал.

    Дилемата беше следната:
    Дали да премахна още 300-350 грама,но за сметка на това да се лиша от моторама и двигателят да се крепи на шпилките, които свързват двете половини на картера. В този случай получавам максимално олекотен мотор, който да се крепи на 3 шпилки Ф5mm. Рисковано, но не чак толкова.
    Или да не пипам основата, а да поставя допълнителна планка, както и направих.

    Тъй като всичко ще се реши от ЦТ, на този етап оставям двигателя в това състояние - сглобен и със системата за пушек. Започвам работа по модела, който ще претърпи изменения в управлението. Ще изместя машинките по тялото максимално назад. Ще ги монтирам непосредствно до опашката. Захранването също ще бъде максимално назад.
    Ще олекотя капотажа и ако се наложи, ще премахна декоративната решетка, която е имитация на двигател и ще изработя друга. Ще е по-различна, но ще гледам да я направя красива и интересна. Ще измисля как да запазя външния вид. Аз много държа на него!
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен