Quote Originally Posted by sevo View Post
От доста време не бях намирал нещо интересно тук. Поздравления за темата . За мен е интересно да видя какво ще извадиш от този мотор а не крилатата ракета . Мерил ли си колко тежат завареното парче , маховика и бобината. Относно маслото - това ли е по добър избор спрямо онова червеното което продават специално за резачките.
Аз се опитвам да разваля един 26 куб. от стример но действам доста плахо спрямо това което правиш ти.
От мотора може да се извади много, стига човек да си постави само това за цел. Моята цел, обаче е моделът да литне...
Завареното парче не внася тежест, защото то е отрязано преди това от капака и заварено наново с променен ъгъл. Довечера ще претегля целия двигател, барабар с крепежната планка.

Относно маслото... "онова" в тубичките, което е "специално" за резачки е боклук на втора степен. :):) Не мога да кажа нищо повече. Вероятно ще срещна много привърженици на MOTUL, но пред фактите и боговете мълчат. В крайна сметка важни са резултатите. За мен това масло е номер едно сред маслата, които могат да се купят в България. Няма фалшификати поради няколко причини:
Производителят е малък, с малък пазарен дял. Няма почти никакъв маркетинг и от десетилетия оцелява само и единствено благодарение на високото качество. Производителят е с дългогодишни традиции. Всъщност това са много фабрики от един регион във Франция, които преди десетилетия се обединяват и всяка се специализира в определен вид смазочен продукт. Маслото не е евтино, но не е и скъпо - струва 28-30 лева бутилката, в зависимост от магазина.

Двигателите от косачки са от другия вид - с клапи. Там можеш да се заиграеш с материала и размера на клапите. По-добрата концепция за истискване на мощност.