+ Ново Мнение
Страница 7 от 12
ПърваПърва ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 61 до 70 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #61
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Двигателят е готов за монтиране в модела. Общо работи малко над 3,5 часа. На модела ще работи на място още час и половина докато го настроя за полет.
    3 часа разработвах с 15% масло, след което намалих на 8%.

    Вече имам поносими ниски обороти:

    https://youtu.be/qw214B4uxm8

    С витло 20х10 с обогатена смес оборотите достигнаха 6800. Предполагам ( сигурен съм ) че с аванс докрай и 3% масло ще достигна 7 500, но още е рано за това.

    Режимът започва да си идва на мястото. Ето как реагира моторчето след преправянето на планката на карбуратора с витло 22х10:

    https://youtu.be/-tbx4pV9Kds


    И съответно с 20х10:

    https://youtu.be/UulhCLTIS5Q

    Мисля, че е идеално. Предстои да добавя и входяща тръбичка " вентурка ".
    Георги Русинов

  2. #62
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Звукът е трепач :) И много пъргаво реагира на подаваната газ :)
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #63
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Ако може да информираш при тия обороти,които постигаш какво е реалното ефективно предварение и дали постигна ефект с голямото начално предварение.
    Веско, извинявай че със закъснение, но трудно се докопчвам до компютър, а през телефона е ужас да се пише по-надълго.
    Все още не съм измерил с точност на какво предварение работя в момента. Имам някакви условни граници, които съм нагласил така, че средата им да е оптимална за разработка, а краищата да са лимитирани само от фабричната планка на датчика.

    С други думи - намерил съм една среда, с която двигателят да пърпори докато се разработи. Мисля, че е около 30 градуса, но ще премеря с точност в неделя. Много искам да навъртя още един час утре или вдругиден, тъй като направих някои промени, но за тях ще кажа после.

    След като мине последния час, ще премеря вече със стробоскоп и ще ти кажа дали това запалване действително си променя аванса и в какви граници. Все още не намирам информация и за това как влияе големината на магнита. Искрата се случва когато магнитното поле премине (при отлепяне на датчика). За старт на закъснението може би се използва началото на магнита или кой знае... Аз съм с много малък магнит и това може би има значение, но абсолютно никъде не намирам информация. Най-вероятно "магията" става по някакви усреднени стойности.

    Както и да е. Колкото повече увеличавам началното предварение, толкова повече обороти постигам и толкова по-"сербез" става мотора. С тежко витло и температурата нараства. По време на работа се върти около 105-107 градуса, измерено до свещта. Картерът е под 30 градуса в хладното време. С по-малкото витло реакцията е видимо по-добра, оборотите са доста повече и температурата е по-ниска. Но всичко това се случва на земята, а долу натоварването е много по-различно от това, което ще се случва горе.

    Накрая ще подбера витлото преди самия полет. Имам време да мисля.
    Вече съм твърдо убеден, че двигателят ще достигне 7 500 оборота с витло 20х10.

    Също така вече знам със 100% сигурност откъде идват прословутите вибрации. Освен от магнета (който вече е премахнат), конусът на вала е изработен с не особена точност. Разчита се на струговането на самия магнет. На резачката аксиалното биене не е проблем, тъй като турбината е малка и това не й влияе. Но ако центърът е нарушен, а в добавка оста е удължена (както постъпих аз), биенето става доста! Благодарение на това, че направих оста от две части, успях да премахна недостатъка, дошъл от конуса, чрез шлайфане на челото на двете половини.
    От друга страна, предпочетох да позиционирам мотора колкото се може по-назад и да изнеса оста с витлото напред, а не обратното. Имам 180 милиметра от файруола до края на капотажа. Трябваше да избирам - или дълга ос, или дълги държачи (постамент). Избрах първото, тъй като не искам да трупам голяма маса в краищата.

    Последното, което ще направя "наопаки" на колегите, занимаващи се с такива експерименти е да монтирам мотора твърдо и БЕЗ тампони. След корекцията на конусната кривина, вибрации просто няма. Тампоните не решават проблемите с вибрациите!!! Само създават илюзия, че ги няма...
    Георги Русинов

  4. #64
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    За температурата нямай грижи. До 120 в главата е нормално.

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Мен и 180 не ме притеснява. Опит от мотоциклетите.

    Днес добавих и последните "тунинг" щрихи. Входна вентурка, която направих от шишенце лимонов сок и останалата ми излишна планка на карбуратора. Изобщо... много материал за оползотворяване има в тия резачки.





    Георги Русинов

  6. #66
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

  7. #67
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Аааа, това ли била тайната за бързото пливанье! Знаех си аз че ПРАВИЛНАТА разработка с ТОЧНОТО гориво е разковничето на ВСМ!

    Ай наздрай!

    *ВСМ е нещо, което само майсторите на спорта знаят какво е...
    Георги Русинов

  8. #68
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Аз това ВСМ съм го пропуснал, въпреки че отговарям на условията (ама беше много отдавна-сигурно не си се бил родил 1977г.)

  9. #69
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    1975!

    Високо
    Спортно
    Майсторсво


    Наздрай!
    Георги Русинов

  10. #70
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Много работа по празниците.
    Много нерви, но и много крачки напред.

    Иначе по самолета успях да поработя едва днес. Миналата неделя съвсем случайно видях това зеге в Лидл.





    Гледах го в брошурата и няколко пъти го подминавах в магазините. За съжаление едва когато бяха останали две опоскани бройки осъзнах, че е идеален моделарски инструмент... Не бях видял че е с тънки триончета!

    За секунди с негова помощ си изработих резбарска "лястовица":



    След леко "модване" с цел намаляване на луфтовете се получи перфектно механично "лъкче", с което досадното рязане вече е в историята.


    Очертах моторамата на картон:




    После изрязах два правоъгълника от шперплат и ги слепих:






    След изпичане на 110 градуса изрязах моторамата. Утре ще я импрегнирам и ще монтирам двигателя.
    Станокът тежи 9 грама.

    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен