+ Ново Мнение
Страница 4 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 8 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 31 до 40 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #31
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Първо да уточня състоянието. Мотора е от генератор. Имаще пожар на село и той мина през пожара.На двигателя му няма нищо. Резнах оста на генератора и отделих мотора .Какво липсва- карбуратор ,изпускателна част и запалване.Горяло е все пак. Разглобих мотора да огледам. Всичко е доб ре.Бутало вал клапани.Мотора мисля е 150куб. ,и е от старите Бриксове с лагери на коляновия вал. Чувам ,че по-новите са на втулки.Пропуснах- и маховик има.Решавай дали ти трябва, а цената ще предложиш ти, аз ще се съглася.

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Нека да помисля още ден-два. Имам интерес. Пиши ми лс с предложение за цена. Не мога да прецена.

    Проектът напредва. Чакам да пристигнат две витла и ново cdi. Мисля че ще се откажа от тежкия магнет.
    Витлата са 20х10 и 22х10. Не успях да открия 20х12.
    Последна редакция от ajcinema; 26.10.2016 на 08:36.
    Георги Русинов

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    С помощта на колегата Кутев от Казанлък (за което му благодаря!) успях да купя две витла (20х10; 22х10) и моделно CDI.
    След няколко дни работа, скоро очаквам да пристигне и адаптера за витлото. Предстои да монтирам магнитчето за запалване и постамент за датчика. Вчера пристигнаха и магнитите. Ще използвам магнит Ф2mm и h2mm - микроскопичен. Разбира се, заради нищожната му маса. С него няма нужда да правя прецизен баланс. Въпреки това на срещуположната страна ще добавя подобна по тегло противотежест или ще направя няколко балансиращи отвора около магнита.
    Междувременно изрязах втори шпонков канал на оригиналния магнет, който дава предварение от внушителните 30 градуса. Реших да рискувам докрай. Или ще стане нещо сериозно, или ще се счупи.
    Следва да направя тестове на мотора както с магнета, така и с новото запалване. Разликата в теглото е точно 180 грама, което никак не е малко. Мога да олекотя магнета с още максимум 20 грама, което е нищо и не си струва усилията.
    Снимки ще направя през почивните дни. Работя по малко вечер и не сколасвам да снимам.

    За съжаление ми се щеше да пробвам с витло 20х12, но дори в ХобиКинг не намирам такова. Изчерпани са. Със стъпка 10 ще имам тяга, но не и голяма скорост...

    Както и да е. Стигам до широко дискутирания проблем с вибрациите при тези двигатели. Почти всички колеги, които ги ползват неглижират един съществен момент - МАГНЕТА. Той е доста масивен и представлява шуплеста отливка с интегрирани магнити и стоманена противотежест. Тъй като тежестите са съсредоточени в периферията, както и в съчетание с пълната липса на каквато и да е балансировка след отливането, резултатите са силни вибрации след олекотяването на мотора. Установих, че всички магнети са различно дебалансирани. Имам няколко и всеки показа различно (при това немалко) отклонение. Надявам се тази информация да е от полза за евентуалните ползватели на тези мотори.
    Георги Русинов

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    С новия адаптер теглото на двигателя стана 1600 грама със запалването ( новото CDI) и маслената помпа.



    Днес ще го разглобя отново и за пореден път ще го орежа. Целта е да премахна още доста метал. Плановете ми са да сваля поне 200 грама.
    Ако премахна платформата на оригиналната бобина, теглото ще се редуцира с най-малко 350 грама. Трябват ми няколко часа за размисъл дали да го направя или да я оставя за резервен вариант. Двоумя се...
    В единия случай моторът ще тежи малко над 1250 грама с крепежа и помпата за дим. Без нея 1135...
    В другия случай ( със запазване на платформичката ) - около 1400 грама.
    Разбира се със запалването, но без захранване. Планирам да няма отделно захранване за мотора и да използвам батерията, която ще храни приемника. Причината ще споделя по-късно.
    Следва да намеря 8-15 амперов BEC.
    Георги Русинов

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    71

    Така не рискуваш ли да вкараш доста шум в приемника.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не, точно обратното. Общият минус (маса) при всички положения е по-добър вариант, отколкото две отделни вериги.

    А и системата работи под нивото на шума, така че нямам абсолютно никакви притеснения. Всъщност дори да са две системи, CDI е екранирано и не може да причини смущения даже приемникът да е залепен за него. Дори да не беше екранирано, пак няма никакъв проблем. Искренето се извършва в цилиндъра. Тук няма механичен прекъсвач (делко).

    Като цяло аз имам доста "радикални" възгледи... но всичко е проверено многократно в дългогодишната ми практика.
    Повечето от "старите кучета" не възприемат идеите ми и дори ги отричат, без да са ги проверили. Изцяло техен проблем. Не мога да си позволя да публикувам нещо, в което не съм 100% сигурен. А в случаите, когато имам някакви колебания - изрично ги подчертавам.
    Обмислям да похарча едни 100 лева накрая и да кача двигателя на диностенд...
    Георги Русинов

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Най-после двигателят е готов.



    Теглото е 1480 грама с адаптера за витлото и запалването. Доста натежа крепежът, но без него не може.



    Получи се компактно. Остана да монтирам ауспух.
    Ще е готов утре. С ауспуха крайното тегло ще бъде 1560 грама. Няма да слагам заглушител, а само лека къса тръба. Идеята е звукът да е силен и системата за пушек да сработва мигновено.

    Георги Русинов

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Туй то!

    Моторчето е готово.





    Теглото е в норми.
    Сега трябва да го разработя и изпробвам на максимална мощност.

    Започвам същинската работа по модела. За разлика от пипкавата по мотора, ще стане доста по-бързо.

    За целта търся стъклен плат 50-150 грама. За кръпки и ремонти... Останал съм без грам. Ако някой има идея откъде може да се купи малко количество, да сподели!
    Георги Русинов

  9. #39
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Практикер. Ремонтни комплекти за брони. Плат около 0.5 кв. Цени около 30. Ако искаш мат имам 50 кг.

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Знам ги, не стават. Малко шишенце автокит върви в комплект с парче плат. Платът е груб, некачествен и цената е убийствена. Търся по-стегната плетка и по-тънък плат. Някъде бях гледал по 5-6 лева парчето, но не помня къде. Ще търся. Иначе такива платове имам доста, мат също имам доста. Трябва ми нещо по-фино за козметични кръпки. Моделът е в добро състояние, не става дума за сериозни ремонти, а само за поправки във финиша (гела).
    По-скоро търся информация къде по нашенските моделарски магазини все още се продават парчета фин плат. Има ги в Хобикинг и накрая пак от там ще взема... Просто не ми се чака. Работя само когато ми останат няколко минути време и за съжаление не мога да го планирам. :(
    Вчера трябваше да правя заварки цветно, но пак времето не стигна. Надявам се днес да сколасам и да монтирам новия ауспух. Ако не успея, ще разработвам с оригиналния от резачката, а новия ще остане за монтаж чак когато моторът се качи на модела. Плановете ми бяха това да се случи в неделя...
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен