+ Ново Мнение
Страница 3 от 12
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 21 до 30 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Обаче... теглото ми се вижда множко. По време на изрязването трябваше да реша нещо много важно - дали да изрежа двигателя максимално или да оставя повече материал.

    Дилемата беше следната:
    Дали да премахна още 300-350 грама,но за сметка на това да се лиша от моторама и двигателят да се крепи на шпилките, които свързват двете половини на картера. В този случай получавам максимално олекотен мотор, който да се крепи на 3 шпилки Ф5mm. Рисковано, но не чак толкова.
    Или да не пипам основата, а да поставя допълнителна планка, както и направих.

    Тъй като всичко ще се реши от ЦТ, на този етап оставям двигателя в това състояние - сглобен и със системата за пушек. Започвам работа по модела, който ще претърпи изменения в управлението. Ще изместя машинките по тялото максимално назад. Ще ги монтирам непосредствно до опашката. Захранването също ще бъде максимално назад.
    Ще олекотя капотажа и ако се наложи, ще премахна декоративната решетка, която е имитация на двигател и ще изработя друга. Ще е по-различна, но ще гледам да я направя красива и интересна. Ще измисля как да запазя външния вид. Аз много държа на него!
    Георги Русинов

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Имам такава резачка втора употреба без запалването. При желание мога да тия подаря за части ,ако нещо ти свърши работа.Въпросче- ще коригираш ли фазите и на какви стойности си се спрял-пълнене ,изпускане?
    Отговарям късно, тъй като не ми остава време да седна зад компютър. Пиша предимно от телефона.

    Ако ти е излишна резачката, ще я взема. Ако двигателят има още сулук, мога да го стегна и да стане за нещо. Доста такива съм преработил я за велосипедни, я за нещо друго.

    Апропо, издирвам велосипед "Балканче" от едновремешните в добро състояние. Ако някой има за продан - да казва!

    Във връзка с една друга тема тук - тази за електроколелото. Вече имам 100% готовност да инсталирам двигателите. Намерил съм перфектните комбинации за да стане един чудесен хибрид, който може да се движи и САМО с педали, при това с 0% утежняване. :) Много умувах, много опити направих и накрая съм готов да действам. Само дето... не намирам читав екземпляр велосипед. Сгъваемите или пречупващи Балканчета са идеални за проекта ми.

    Всяко сгъваемо би станало, но... преди два дни купих чисто ново сгъваемо колело. Обаче не ми пасват перифериите...
    Георги Русинов

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    мОЖЕ ДА НЕ СТАНЕ ЗА СТЯГАНЕ,НО Я ВЗЕМИ ЗА ЧАСТИ.аКО ИСКАШ ЩЕ Я РАЗГЛОБЯ И ЩЕ ТИ ПРАТЯ ЗАМО ГОДНИТЕ РАБОТИ. дАЙ ИНФО ЗА ПРАЩАНЕТО.

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    мОЖЕ ДА НЕ СТАНЕ ЗА СТЯГАНЕ,НО Я ВЗЕМИ ЗА ЧАСТИ.аКО ИСКАШ ЩЕ Я РАЗГЛОБЯ И ЩЕ ТИ ПРАТЯ ЗАМО ГОДНИТЕ РАБОТИ. дАЙ ИНФО ЗА ПРАЩАНЕТО.
    Не я разглабяй. Аз ще се оправя. Толко ли е зле мотора? Хич ли не превърта? Ако можеш, щракни една снимка. Ако не - до поискване в централния офис на Еконт - Пловдив за мен - 0898788282.
    Георги Русинов

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    зА ПРЕВЪРТАНЕ- ПРЕВЪРТА ,НО Е СТОЯЛА ПОД НАВЕСА НЯКОЛКО ГОДИНИ.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Супер! Таман се е закиснала и матрялът е улегнал.
    Георги Русинов

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Кашонирах я и изхвърлих пластмасите да не тегне.Утре я пращам

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Получено! Благодаря!

    Ще стане цял двигател или части ако нещо се обърка с другия. Ще се опитам да го съживя.
    Ако са останали гумените тръбички със сондата и пластмасите, прати ми ги. Влизат в употреба за резервоара.
    Георги Русинов

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Тръбичките със сондата заминаха при приятел миналата година.Резервоара все още не е минал през печката и мога да ти го запазя.Имам и един 4 такта Брикс в подобно състояние.Ако някой се интересува -да се обажда.

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Искам го!!!
    Колко му искаш?
    Двигателят..
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен