+ Ново Мнение
Страница 11 от 12
ПърваПърва ... 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 101 до 110 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #101
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Приятелски съвет - бих поставил на щангите контрагайки м 2 на щипките. Просто намаляват хлабините в щангите. За такава отговорна машина бих предпочел щанга тип щипка / щипка.Лесно регулиране на двете рамена и малки хлабини.
    Гайка няма да сложа, защото това е твърде остаряла концепция. Гайката внася напрежение в зоната на резбата и увеличава шансовете за изпускане на самата резба, тъй като щипката е изработена чрез загъване:



    За подсигуряване на свръзката се използва спойка или лепило. Аз използвам специално гъвкаво лепило (вече го показах веднъж), което прониква в цялата зона на резбата и при нужда сглобката може да бъде разглобена. Лепилото ще бъде поставено накрая, след като бъдат монтирани всички машинки и електрониката. Причината вече е обяснена в темата за Катана, но ще я обясня пак по-надолу.

    Методът, по който изработвам щангите е подробно описан в темата за Катана. До този вариант стигнах след много години всевъзможни решения и експерименти. На практика съм ползвал всички популярни начини, но този за мен е най-добър, защото:

    1. Материалите са много достъпни. Спици се продават навсякъде и телта им е много здрава.
    2. Това изпълнение за мен е най-надеждно от всички други познати варианти, тъй като конструкцията е изключително проста и с минимум детайли. Респективно минимум неща могат да се повредят.
    3. Методът позволява да се изработи тяга според всяка конкретна нужда и с точната дължина. Не се налага корекция в големи граници. Следователно няма нужда от две зони за корекция.
    4. Методът икономисва една щипка. Спицата има естествен завършек, който е едновременно здрава основа и прави измъкването невъзможно. По-скоро ще се счупи рогчето на машинката. Ъгълът на завършека може да бъде коригиран (както в моя случай).
    5. Методът позволява щангата да премине през много тесни улеи в зоната, която е в непосредствена близост до машинката. Например при машинки в крилете или "скрити" машинки.
    6. Изработил съм си няколко инструмента, с които "калибровам" отвора на рогчето така, че да осигури пълна липса на луфтове.
    7. В зоната на връзка се осигурява шарнирна гъвкавост, която може да стигне до 45 градуса чрез нагласяне на ъгъла на естествения завършек на спицата. В моя случай ясно се вижда, че щангите имат сериозен ъгъл спрямо оста. А една от щангите дори е поставена "неправилно" с "лош" ъгъл спрямо рогчето на елеватора. Причината е, че на това място имаше фабричен отвор, който не исах да оставям, а изместването е пренебрежимо.

    Защо още не съм сложил лепило:
    И това съм описал в темата за "Катана". Правя го чак след като бъдат поставени всички машинки и електрониката е монтирана. Засега машинките са само центрирани в средно положение чрез този инструмент:



    След като монтирам всичката електроника, отново с помощта на въпросния инструмент ще направя тест за издръжливост на батерията като включа в автоматичен режим всички машинки на средна, а после и на максимална скорост. Ще включа и запалването, като ще симулирам подаване на искра чрез малък генератор. Всичко ще работи докато ВЕС-а покаже, че батерията е за зареждане. Така ще знам точно колко време имам за полети през деня. Очаквам да е минимум 3 часа. Ще покажа чрез видео.
    Чак след този тест ще свържа приемника и отново ще проверя средните положения. Инструментът ми дава идеален център - 1500 милисекунди, но предавателя може да има изместване (в зависимост от варианта му на PPM). Едва след това ще сложа лепилото.




    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Ако се опасяваш от отваряне на щипката- аз слагам силиконов маркуч на рамената на щипката. Поздравления- добре нарязани резби М2 на щангите.
    Няма да е силиконов. Имам по-добро и елегантно решение. Парчето силиконов шлаух е грубо и има навика да се къса с времето. Не ми харесва. Назад ще има пръски масло и остатъци от бензин. Това ще разруши силикона много бързо.
    Георги Русинов

  2. #102
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Преместих в архива няколко поста - мои и на mmfsr, които нямат връзка с модела и продължавам по темата.

    Паралелният проект, който съм захванал, включва разрязването на нов двигател и "тунинговането" му до краен предел. Самия процес на преработка с цел изстискване на максималните възможности на тези двигатели ще покажа в друга тема. Всъщност е нещо много просто... Може да се направи и на самата резачка, но мощостта, която генерира става опасна за здравето на двигателя и особено при нова резачка може лесно да стане фатална.
    Както и да е, ще му отделя специално внимание.
    Тази седмица успях да напредна в работата по GeeBee и вече монтирам електрониката. Снимки ще приложа довечера или утре, тъй като не съм ги заснел. Планирам в неделя да направя първи проби на летището - за настройка на двигателя в модела, за разстояние и надеждност.

    Междувременно получих и няколко нови свещи, които са от последното 4-то поколение на Pulstar и успях да направя няколко теста. Всички са иридиеви, а тази, която ще поставя на модела е специално предназначена за двутактови бързооборотни двигатели. За разлика от предишния вариант (който беше за тестове на мотора ми), 4-то поколение се водят като свещи, които оптимизират енергията, стигаща към тях и я оползотворяват по-пълноценно. В рекламата им този път не се казва, че "пулсират" с няколко последователни импулса, а че нямат "загубите" на обикновените свещи. Не знам дали е поредния рекламен трик, но при цена в България от 40 лева без доставката си е сериозно. Производителите твърдят, че искрата е без закъснение и освободената енергия е повече.





    Освен това дават доживотна гаранция. Лично мен това ме впечатли.

    За начало направих няколко записа, сравнявайки обикновена свещ с новата Pulstar. За съжаление високоскоростната камера все още не е дошла и снимах с по-малко кадри в секунда. Въпреки това се вижда ясно, че стандартната свещ генерира искра, която "блуждае" по електродите и прескача на различни места. Новата свещ, въпреки огромното разстояние генерира искрата на едно и също място.
    Обикновена свещ:
    https://www.youtube.com/watch?v=wEQK_WwBH3Q

    Pulstar:
    https://www.youtube.com/watch?v=P6Q-N8Huxoc


    Забелязва се нещо много интересно - и при Pulstar, и при Бош има "нередовна" искра. Това се дължи на Ютуба. Явно пропуска някои кадри при компресирането. В оригиналния запис това прекъсване го няма.


    Тази свещ е по-различна от предишната. Използвах нея за тестовете, тъй като ми е по-удобна. Свещта, която ще бъде монтирана на модела е с друга резба и топлинно число. Просто не съм снимал всички, които получих, а и няма смисъл. Първо искам да тествам и на друг мой мотоциклет, тъй като с него ще видя по-лесно дали има някаква разлика и каква е тя.

    За първи път виждам специално упътване, в което се посочва първоначалния просвет - 1,01 милиметра. Производителят изрично упоменава, че просветът трябва да се коригира според спецификациите на двигателя.
    Последна редакция от ajcinema; 17.03.2017 на 21:51.
    Георги Русинов

  3. #103
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Маркирах местата на някои от компонентите:



    Прихванах дългите кабели с велкро:



    Утре, живот и здраве, по план моделът трябва да е завършен. Планирам в неделя да го запаля на поляната и ако времето позволява, да го облетя.
    Амбициозно, но не и невъзможно.
    Георги Русинов

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Малко промених кабелите, но финалното разположение е това:





    Може би ще преместя батерията, тъй като ЦТ идва малко назад, но не е фатално.


    Засега всичко работи перфектно:

    https://youtu.be/YWqPPwkekoo
    Георги Русинов

  5. #105
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес вятърът ми попречи да изкарам модела за тестове, затова се заех да довърша лустросването.

    Капотажът е боядисан отвън и отвътре. Отвътре, защото засега не предвиждам декоративна решетка с цел по-добро охлаждане. Като е боядисан отвътре, отворът визуално стои по-добре.
    Карбонов супер лек кит, шприц, боя и лак:



    Остана чохъла на лявото колело, но това ще стане утре.
    Георги Русинов

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Тялото е готово 100%.
    Предавателят е настроен - отклонения, дуълрейти и миксери. Щипките са осигурени с лепило:



    Дразни ме само фабричното задно колелце. Оригиналът има колело, вградено в тялото. След първите полети ще се заиграя по този въпрос.
    Георги Русинов

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Левият чохъл преди китване и боя:

    Георги Русинов

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моделът е готов 100%.
    Утре, живот и здраве, палене и проверка. Може и на място в Казанлък, ако успея да отида.
    Ще реша сутринта. Задачите са доста и не знам дали ще смогна.
    Георги Русинов

  9. #109
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Времето не стигна да отидем в Казанлък, за което много съжалявам. Но за сметка на това тестът мина перфектно:












    https://youtu.be/DxssAq_r3MY

    https://youtu.be/0SWQy3UaYbE
    Георги Русинов

  10. #110
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Утре, живот и здраве, мисля да изпробвам модела в полет.
    Миналата седмица тествах всичко на място. За 40 минути работа от батерията бяха изконсумирани 500 милиамперчаса. Това означава, че спокойно могат да се направят 6 полета по 20 минути и да остане запас още толкова. Предостатъчно.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен