+ Ново Мнение
Страница 10 от 12
ПърваПърва ... 6 7 8 9 10 11 12 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 91 до 100 от общо 113

Тема: Gee Bee Model R Super Sportster

  1. #91
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Цената на битака без пазарлъци-90 лв с резервоар и част от съединителя. След олекотяване на маховика и заглушителя с неговото запалване около 2 кг, което ме задоволява за 52 куб. За датчиците ползвам от запалване на траби и смятам ,че са по-добри от това дето се продава в Конрад за 2.5 лв. Вярно по- големи са . Смятам ,че са по- надежни и го вграждам в ФСР 27 куб и няма грижи до 18к обороти. Тримери има от 26 куб , след това са 35куб - това са японски двигатели и за тях няма нищо резервно - имам такъв тример. Следват китайските 43 и 52 куб - за тях има всичко и направо е без пари като резервна част.Мисля ,че има и варянт 46 куб ,но е рядък. Ако желаеш може и снимка на мотора. Самолета е 2.60 размах. По-технологични са ,защото директно захващаш мотора са самолета с 4 болта и не си играеш с разни рами и прочее и накрая теглото май ще е същото като агрегат , пък и мене теглото не ме притеснява ,защото ти вграждаш още кабели бордово захранване датчици и други още неща , които за самолет може и да пренебрегнеш .Друго е ФСР-а където се гонят обороти и си струва да сложиш нещо друго като запалване. От опит ти казвам, че всичко капацитивно над 12-14 к имапрблеми с бобините на подкачващото напрежение , било то АЦ или ДЦ. Така се стига до индуктивното запалване, което няма грижи на високи обороти, но консумацията е двойна , но ме устройва. Вярно с нарастването на оборотите вторичното напрежение леко спада ,но пък времето на искрата в сравнекие с капацитивното е няколко пъти в повече . Предимство на капацитивното е ,че искрата е на високо напрежение , но пък като време е къса и може и да не запали. Затова се препоръчват комбинирани индуктивно- капацитивни запалвания. Отбелязвам- не капацитивно индуктивни , а обратното. Който разбира ще е наясно. При моя 27 куб. китаец Тайгър Кинг съм пропуснал програмните карти на запалването и предварението ми е на ръчка в апаратурата миксирано с дросела и опция за изклюване на миксирането. На ход всичко се вижда . За разлика от програмните карти, които трябва да сменям после след старта.
    Последна редакция от mmfsr; 05.03.2017 на 22:37.

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Малко по темата:

    През последните няколко седмици в службата ми се наложи да викам неволята и по спешност трябваше да се науча да заварявам/запоявам алуминий.
    За упражнение, преди да заваря едни сложни кофички за пакетираща машина, реших да се опитам да си изработя ауспуха в друга форма от отпадъчен материал. Целта беше да се упражнявам, за да не изпортя скъпоструващите кофички.
    Ето докъде стигнах в упражненията:



    След като хванах цаката на тръбички 0,8mm, пристъпих смело към фланеца:



    Окуражен от резултата, вдигнах летвата и следващото ниво е тяло от 0,4mm..:



    После комбинация от тънко и дебело:



    И накрая изходящата тръба:



    Точно където я исках:



    Последва закалка чрез нагряване до 550 градуса, после бавно изстиване за 30 часа и изкуствено стареене при 150 градуса за още 30 часа.

    Почистването и полирането го оставих за по-късно - непосредствено преди окончателния монтаж. В този вид ауспухът тежи 40 грама.
    Трудното дойде от там, че с аргон е почти невъзможно да се завари ламарина по-тънка от 0.8. Електродъговата заварка няма как да се случи с ваничка по-малка от 1,5 mm. Трябва да се натрупа много материал, който тежи излишно много. Затова използвах метод при който материалите (заварявания и този за запълване) се топят при почти еднаква температура. Разликата е около 20 градуса. Адски трудно, но не и невъзможно.

    Звукът се получи много басов. Харесва ми!
    Последна редакция от ajcinema; 07.03.2017 на 08:43.
    Георги Русинов

  3. #93
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Реших да оборудвам двигателя с иридиева свещ. Тя работи по-добре от оригиналната и има по-дълъг живот.
    Георги Русинов

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Паралелно захващам още един проект.
    Изходният материал:




    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Ние с колегата Любо правим нещо летящо с двигател 52куб. но се насочихме към двигател от тример и ми се струва по удачно технологично от варианта с резачката, пък и цената е почти еднаква.
    Quote Originally Posted by mmfsr View Post
    Цената на битака без пазарлъци-90 лв с резервоар и част от съединителя.
    Цената далеч не е еднаква. Разликата е повече от 2 пъти.

    Цената на една резачка пълен комплект - с шината, веригата, тубичка за разбъркване на гориво и инструменти (права/кръстовидна отвертка и ключ за свещи), в неразопакован кашон тук е 60 лева. При положение че се откажа от шината и веригата, цената пада на 45-50 лева. От колега взех двигателя от снимките за 40 лева в състоянието от снимката - чисто нов, непален (продава се като резервна част). На практика ми беше по-изгодно да взема нова резачка без аксесоарите за 45 лева, тъй като за 5 лева получавам пластмаси, съединител, тръби, сонди, пружини, тампони, тяги... всичко. Но реших да пробвам различен доставчик. Двигателят има малки разлики. Този от снимките е с по-голяма охладителна риза и с повече площ в задната част (която ще бъде откъм модела). Това ще наложи и по-дебела подложка, но проектът е за друг самолет, който ще е главно за 3D и там ще вижда повече зор.

    52 и 80 кубикови двигатели, сходни с тези от тримерите , с клапи и карбуратор на картера мога да намеря за цена от 100 лева. Те са най-подходящи за авиомодели и имат много малко за изрязване. Но аз съм решил двигателят да е от резачка. В него аз виждам много повече потенциал.


    Както и да е. Показвам двигателя за новия проект в тази тема, защото е много сходен и искам да покажа допълнителните методи за тунинговане, които не показах на първия.
    За начало му поставих капаците за пулстартера и този за насочване на въздушната струя. След това запалих мотора и започнах разработката.Този път ще разработя мотора предварително (10 часа) на "стенд", за да не се мъча после с витлото. Едва след като се разработи въпросните 10 часа ще го разглобя и изрежа. После - по познатата процедура и в новия модел. За този двигател ще се постарая да сваля теглото до 1 кg

    Касетката е импровизиран станок, а двигателят е просто завързан с две кабелни превръзки, които не са стегнати. На практика е свободен. Виждат се вибрациите, причинени от небалансирания маховик. Така или иначе той ще бъде тук само временно. Не се притеснявам, тъй като лагерите ще бъдат заменени с американски след като разрежа мотора. Нека сега върти с оригиналните.
    https://www.youtube.com/watch?v=9DuiIOiWJ8w
    Георги Русинов

  5. #95
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Браво, браво.Харесва ми. Не повече от 2 пъти - точно е.
    Последна редакция от mmfsr; 10.03.2017 на 20:45.

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Повече от 2 пъти е. Онзи ден го купих за 40 лева от RC HERO. Днес купих същия двигател за 20 лева от друг търговец. Не знам къде им излиза сметката. Двигателят е същия комплект като този на снимките - с карбуратор, турбина, бобина, свещ, ауспух. Годен за работа. Чисто нов. Без съединител и друга периферия. Разликата е над 4 пъти. Качеството е същото.
    Георги Русинов

  7. #97
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    И да не същото качество- частите са без пари. Яко се пазариш- другия път може да е подарък. (поста ми е добронамерен- никой да не се стяга).

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Моторният отсек е готов. Остана да затворя отвора на старото серво.



    Честно казано можеше и по-добре, но ми беше много трудно да нагодя всичко така, че да се побере без да правя дупки на капотажа и той да се слага лесно. Трябваше да осигуря добър достъп до 4-те крепежни болта, за да не бъде свалянето и слагането му мъчение.
    Накрая стана. Ще почистя следите от маркер, ще закрия дупката от старото серво, ще фиксирам кабела на свещта и съм готов. Работа за 5 минути.
    Георги Русинов

  9. #99
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Изрязах отвори за машинките в тялото на мястото на съществуващите отвори за тягите. Подлепих отвътре парченца борови летвички за опора на винтчетата:



    Приготвих нужните тяги по стария метод със спиците:



    Поставих машинките по местата им:








    Междувременно успях да завърша моторния отсек напълно. Затворих и отвора от старата машинка:










    Затворих капотажа за предпоследен път, за да проверя дали всичко пасва. Ще го отворя за последно преди да го боядисам:








    Стана прилично.
    Поставих и резервоара. Избрах 500ml.
    Следва поставянето на батерията, ВЕС-а и приемника. Място бол:

    Георги Русинов

  10. #100
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Приятелски съвет - бих поставил на щангите контрагайки м 2 на щипките. Просто намаляват хлабините в щангите. За такава отговорна машина бих предпочел щанга тип щипка / щипка.Лесно регулиране на двете рамена и малки хлабини. Ако се опасяваш от отваряне на щипката- аз слагам силиконов маркуч на рамената на щипката. Поздравления- добре нарязани резби М2 на щангите.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен