+ Ново Мнение
Страница 3 от 3
ПърваПърва 1 2 3
Визуализирани са от 21 до 28 от общо 28

Тема: Авиомодел

  1. #21
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Сега направих и закрепих пробно стъклото на предната кабина(от широка гладка и прозрачна бутилка)
    После ако мога ще кача снимка.
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Облякох хор стабилизатор с балса от 2те страни защото ми се стори слаб само с клечковата конструкция.(проблема можеше да се реши и с липова или чамова клечка на изходящия ръб но монеже не разполагах а не ми се бичеше на фреза реших да облека)
    Притиснах към права дъска (която предварително проверих с нивелира) с 1ви и 2ри том на Карл Маркс "Капиталът" и отгоре добавих допълниетелни тежести.
    Така остава за няколко дена за да изсъхне лепилото и да се изпари всичката влага от балсата за да се избегне измятане на конструкцията.
    След това много фина шкурка за завършек (и кит ако се наложи).
    Снимка на стъклото на кабината:





    Ще бъде монтирано окончателно след като се облече с фолио тялото, като ще го обмажа с черен силикон там където се закрепва за да не влизат боклуци и масло от двигателя.Хванато е с винтчета, отдолу където се завиват в тънката обшивка съм залепил 3мм балсови правоъгълници.

    Все още не съм купил допълнително фолио за обличане защото май ще го облека такова за автомобилни стъкла, а трябжа да намеря къде във Варна продават.
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 13.07.2010 на 13:30.
    Габриел Димитров
    Варна

  3. #23
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Защо не го облечеш с моделарско фолио "ораковар". преди го бях ползвал и останах много доволен от него, защото много лесно се поставя и после добре се изпъва.
    Не ползвай това китайското от хобисити- приятели ми казаха че са пробвали прозрачното и много трудно се работило с него.
    Неделчо Брънчев

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Днес видях резултата от стабилизатора- на здравина съм го докарал сега остава и на външен вид. Тук таме има нужда от малко кит после леко шкурене и готово.
    Габриел Димитров
    Варна

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Вчера монтирах сервото на газта, днес лепилото беше готово, и реших да сложа окончателно двигателя -сутринта лакирах с ПУ лак рамата , моторното ребро и страниците внимателно като оставих нелакирана част покрая там където ще се залепи фолиото. Сега лака беше готов сложих двигателя пъхнах 2 болчета М3 от едната страна колкото да не мърда закачих тягата която бях приготвил вчера и то взе че тръгна от раз.
    (От към дросела използвам пластмасов snap-on конектор, а от към машинката тягата има нарязана резба фабрично и навих пластмасова щипка защото усилието не е чак толкова голямо.
    Ето клип (камерата има нужда от донастройка на фокуса) на който може да видите къде съм монтирал сервото за газта откъде минава тягата и как се движи всичко. (има нужда от настройка на крайната точка но това ще направя друг път когато създам памет за този модел в апаратурата и правя тримоването и настройките)
    Понеже приемника който ще бъде на самолета е монтиран на един ховъркрафт, свързах сервото директно към него а захранването от батерията за задвижващия мотор на ховъркрафта през BEC-a на контролера...
    http://dox.bg/files/dw?a=dfd8d88b26
    оказа се че мотора трябва да се сложи след фолиото защото ще пречи :(
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 15.07.2010 на 14:15.
    Габриел Димитров
    Варна

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Здравейте! Прочетох ето тази тема за 4ти път изцяло http://modelistika.com/showthread.ph...F4%EE%EB%E8%EE
    Там Г. Русинов обяснява подробно как се изпозлва автомобилно фолио за обличане.
    Ето с какво разполагам (като подготовка)

    Ще използвам Хелмевекта като може да го разредя съвсем малко и да го нанасям с четка с твърд косъм по конструкцията.
    Габриел Димитров
    Варна

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Защо не го облечеш с моделарско фолио "ораковар". преди го бях ползвал и останах много доволен от него, защото много лесно се поставя и после добре се изпъва.
    Не ползвай това китайското от хобисити- приятели ми казаха че са пробвали прозрачното и много трудно се работило с него.
    Щото е скъпо. А това от хобисити-и добри и лоши неща чувам за него но аз си купих от него по един метър жълто и бяло.(от магазина във варна)
    Червеното фолио ще е автомобилно. Говорил съм с моделисти които са обличали с автомобилно и само хубави работи. И е адски здраво.
    Един съвет към тези които ще обличат с каквото и да е фолио: след като се облече модела с игла се маже внимателно с каноконлит по ръбовете на фолиото за да се избегне разлепяне. Също така задължително ако самолета е ДВГ да се слага силиконов или гумен маркуч на ауспуха за да отвежда газовете възможно най настрани.Не тябва да се поставят окраси точно зад ауспуха(ако газовете са изведени настрани няма проблем) - на предния модел прозорците направни от черно фолио се разлепиха защото горещите газове излизат точно там а лепилото на фолиото се разлепя от температурата.Разлепят ли се и влезе ли масло отдолу емулсията се разлага и отлепеното фолиото има само 1 място-коша.
    Последна редакция от gabriel.dimitrov; 31.07.2010 на 15:12.
    Габриел Димитров
    Варна

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Вертикалния стабилизатор:
    Click image for larger version

Name:	DSC00139.JPG
Views:	779
Size:	35.9 KB
ID:	1282Click image for larger version

Name:	DSC00135.JPG
Views:	780
Size:	49.4 KB
ID:	1283Click image for larger version

Name:	DSC00136.JPG
Views:	786
Size:	60.9 KB
ID:	1284Click image for larger version

Name:	DSC00140.JPG
Views:	872
Size:	37.7 KB
ID:	1285Click image for larger version

Name:	DSC00142.JPG
Views:	924
Size:	32.2 KB
ID:	1286
    Разбира се фолиото е моделарско. Няма жълто и бяло автомобилно.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен