+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 28

Тема: Авиомодел

  1. #11
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Благодаря!

    Супер това олеснява до някъде нещата!
    Габриел Димитров
    Варна

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Става, но ако ще боядисваш плътна и предварително китосана повърхност. Иначе алкидната боя не е много подходяща, а и понатежава.
    Ако ще боядисваш станок или някой открит силов елемент (постамент за колесници или крило) е подходяща.
    Аз съм боядисвал страници на тяло от шперплат 0,8мм и резултатът е впечатляващ.
    Георги Русинов

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Зависи каква алкидна. Обикновената русенска ПФ - 12 е доста мека и губи гланц. Автоемайллак ПФ - 18 е по - добър. За двете бои ще трябва да грундираш с разреден нитролак, са да запълни порите.
    Според мен трябва да грундираш с нитро разреден, да ошкуриш неравностите, да боядисаш с база за автобоядисване и отгоре полиуретанов двукомпонентен лак.
    Базата е с или без метален ефект, има и водоразтворима. Продава се в магазини за автобои. Полиуретановият лак е за паркет, ползвал съм Леко и Мегахим. Даже съм боядисвал с него и автомобилни детайли - брони и др. Много е здрав.
    Тази комбинация е с най - малко тегло.

  4. #14
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Има ли развитие по проекта?
    Неделчо Брънчев

  5. #15
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Нека аз да ти кажа...
    Няма за съжалени на Габриел не му остава време...
    Аз му помагах до някъде...
    Не знам дали може да се нарече авиомодел...
    ТОВА Е ТАНК
    Толкова е подсилен че нямам думи :D
    Илко Щирков Варна

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Илко айде спри се вече - а това с помагането не знам откаде го измисли-кой оттвоите започнати самолети е готов че си ппмагал на мене...
    По скоро геша ми помагаше докато модела не беше в нас.
    РАзвитие има защото хор стабилизатор и хор кормила са готови монирани са всички машинки с изключение на тази за мотора и елероните.
    Сега ще правя вертикален стабилизатор и верт кормило защото иначе не мога да продължа.
    После вече ще мога да облека поне нтялото
    мотора е готов за слагане пробито в всичко колесника е монтриран на самолета а на него съответно гумите....
    от стиродур оформих опашната част (заоблената) около вертк. стабилизатор там където няма обшивка но не се сзнае дали ще я оставя така и ще го направя от балса за по здраво.
    остава да направя стъкла за 2та кокпита. Унищожих един китайски USB кабел за да му взема шлаухата за обкантовка на кабините но ще се сложи чак след фолиото...
    най трудно за направа излезе крилото но поне стана леко и сравнително здраво.
    Тялото също е леко защото шпепрлат няма никъдео свен в предната част.Страниците съм написал че са от 3 мм балса.
    Затова и се подсилва защото на някои места напрежението се концентрира и от по твърдите кацания може просто да се разцепи балсата.
    Не мога да завърша вътрешната част на кабините защото не нзма дали ще лсагам пилот(и) и какво място трябва да оставя надолу.
    Щом толкова ви интересува може да метна всичко дотук на кантара включително оборудване мотор машинки и тлн. и да видим какво е числото.
    Габриел Димитров
    Варна

  7. #17
    Автор Аватар на skymaster
    Регистриран
    Jul 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    174

    Quote Originally Posted by gabriel.dimitrov View Post
    Илко айде спри се вече - а това с помагането не знам откаде го измисли-кой оттвоите започнати самолети е готов че си ппмагал на мене...
    По скоро геша ми помагаше докато модела не беше в нас.
    РАзвитие има защото хор стабилизатор и хор кормила са готови монирани са всички машинки с изключение на тази за мотора и елероните.
    Сега ще правя вертикален стабилизатор и верт кормило защото иначе не мога да продължа.
    После вече ще мога да облека поне нтялото
    мотора е готов за слагане пробито в всичко колесника е монтриран на самолета а на него съответно гумите....
    от стиродур оформих опашната част (заоблената) около вертк. стабилизатор там където няма обшивка но не се сзнае дали ще я оставя така и ще го направя от балса за по здраво.
    остава да направя стъкла за 2та кокпита. Унищожих един китайски USB кабел за да му взема шлаухата за обкантовка на кабините но ще се сложи чак след фолиото...
    най трудно за направа излезе крилото но поне стана леко и сравнително здраво.
    Тялото също е леко защото шпепрлат няма никъдео свен в предната част.Страниците съм написал че са от 3 мм балса.
    Затова и се подсилва защото на някои места напрежението се концентрира и от по твърдите кацания може просто да се разцепи балсата.
    Не мога да завърша вътрешната част на кабините защото не нзма дали ще лсагам пилот(и) и какво място трябва да оставя надолу.
    Щом толкова ви интересува може да метна всичко дотук на кантара включително оборудване мотор машинки и тлн. и да видим какво е числото.
    Не искам да се хваля или натяквам ама не помниш ли в Сава до тъмно дето правихме фермата
    Пък ти сам ми каза преди седмица две че не си правил нищо а пък ти се лети с него
    Илко Щирков Варна

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    1560 грама.
    Очаквам полетно под 2 кг (прогнозата е за 1.8-1.9) поради простата причина че няма откаде да дойде това 0.5 кг.
    Илко ако сикаш да помогнеш бягай до сава да вземеш голямата шкурилка
    А забравих-имзереното телго е с мотор МДС 6.5 с ауспух карб и т.н. даже и резервоара сложих.
    Габриел Димитров
    Варна

  9. #19
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Кога да очакваме снимки? А клипче?
    Неделчо Брънчев

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    163

    Като пооблека с фолиото.
    Аз купих преди време тъмно синьо 5 метра за 30 лева но само с този цвят не става. Утре е понеделник и ако магазина работи и имам мерак ще отида и ще изхарча може би още толкова за поне 2 цвята.
    Аз исках преди време от хобисити да поръчам ролки фолио уж за по евтино но като нямам толкова пари ще купувам по малко от тук. Яд ме е че нямат всички цветове а само някои и на всичкото отгоре свършва ама какво да се прави...
    Габриел Димитров
    Варна

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен