Тъй като не намерих друго място, реших да споделя"изделието", което направих в "Общи приказки". Ще се радвам, ако и други колеги покажат свои неща.

Накратко - напоследък доста пътувам за удоволствие на две колела. По тази причина оборудвах мотора си с всевъзможни помощни аксесоари, които да направят разходките ми още по-приятни. Няма нищо по-хубаво от това да се качиш с мотор на върха на България (например Беклемето) и да почерпиш другарите, дошли с теб с чаша ароматен чай. Или топла супа...

Преди много години един приятел ми показа сгъваемо котлонче на сух спирт. По негови думи е било част от ЗИП-а на немската армия. Тъй като не успях да се сдобия с оригинално такова, реших да си направя. От останала ми излишна кутия, "скалъпих" ето това:














Котлончето е изработено от неръждаема стомана и работи със сух или желиран спирт. Размерите са като на цигарена кутийка. Всичко е занитено с неръждаеми нитове. Някои от нитовете са всъщност отрязани болтчета. С едно зареждане на контейнерчето може да се заври литър вода в продължение на половин час. Може да подгрява съдове с диаметър от 5 сантиметра до 28 сантиметра. Има си ръчно изработено кожено калъфче, в което освен котлончето влизат магнезиева запалка и отварачка за бира и консерви.
Поставих и инициалите на любимите ми жени, вградени в моите собствени.
Котлончето влиза в комплект от няколко неръждаеми съда - 2 х 50ml за "сгряващи" напитки, 250 милилитра за чай или супа и 600 милилитра, които се "заключват" един в друг и заемат минимално място. Снимки... все още нямам...