По спомен май бяха 3 или 3,5 килограмови - не помня. Тези машинки преди много години направиха "революция", когато в Конрад ги пуснаха по 10 лева. Лично мен това много ме мотивира, защото преди това нямаше откъде да се намерят достъпни машинки. Цената им беше непоносима.
Първите партиди от тези машинки бяха много добри - работеха си идеално. После, обаче, започнаха да се появяват машинки с проблеми, като най-често срещаният беше, че не се връщат до центъра си, а го подминават. Не знам тези на какъв хал са. Ако работят - ще ги оставя. Ако правят проблеми, ще ги подменя с 5010 или нещо друго, което се предлага в момента. Идея си нямам докъде са стигнали като развитие и цена.

И нещо интересно - днес мисля да разглобя двигателя, за да го почистя от заводските боклуци. Още на първо четене (разглеждане) ми направи впечатление, че има много какво да се пипне. Не бях обръщал внимание... Например входът на сместа и отворът на вала - там има доста за заглаждане и "отпушване". Ще огледам и продухвателните канали, мисля, че и там има много за пилене. Не знам дали има канал против теч от предния лагер. Ако няма - ще направя. Обмислям да сменя и лагерите с по-хайтек, но да стигнем до там.
Напоследък в службата се занимавам доста с тази тема и попаднах на интересни предложения - например полимерен лагер със стъклени съчми. Интересно ми е как ще се държи в двигател. Очакванията са ми да издържа много повече на износване, тъй като е предвиден да НЕ се маже. Това ще ми развърже ръцете да прекъсна изцяло притока на гориво (смазване) към предния лагер. А това означава много по-добър режим на мотора и по-малко цапане на модела. Аз си "изпушвам" всички маслени избитъци по моторите, но предния лагер се случва понякога да отделя по една-две капки на полет. Не ми пречи, но ако го няма, ще е перфектно. Този евтин двигател ми идва идеален да си правя експерименти. За начало ще го "модна" със стандартните методи - заглаждане на каналите и "портване" там, където сметна за необходимо.