+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 5 от общо 5

Тема: Устройство за изпомпване на фиксирани дози течност

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Устройство за изпомпване на фиксирани дози течност

    Заглавието нещо не се получи добре и затова ще дам кратко обяснение на какво търся. Устройство, функциониращо на електромагнитен принцип, което вид помпа за течност (всмуква от една тръбичка и изплюва в друга), но прави това на тактове. Като подадеш напрежение една малка фиксирана доза течност се всмуква. Такова устройство няма да вграждам в самолет, така че тегло и енерго-потребление са без значение. Трябва ми единствено, защото искам малко да поразуча хидравличните системи, като се сблъскам практически с такива. Големината на устройството не е решаваща, но предпочитам да си избера размер, според крайната ми експериментална "инсталация". Също така и енергопотреблението има някакво значение, защото от вида зависи и това каква управляваща електроника трябва да търся...

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колега, изглежда не си разбрал молбата ми, изпратена в съобщение.

    Тук сме предимно моделисти и поставянето на подобни задачи е извън периметъра на нашите интереси. По въпроса ти: съществуват готови подобни решения за най-различни цели - индустриални, медицински и прочие. В интернет има предостатъчно ГОТОВИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА ТИ, стига да потърсиш правилно.
    На всичкото отгоре вкъщи имаш поне два-три пулверизатора, които можеш да механизираш за половин час...
    Първото автоматично дозаторче, за което се сещам е електрически диспенсер за течен сапун... Взимаш един, повтаряш схемата в нужния мащаб и си готов!

    Това е вече втора тема, лишена от конкретен смисъл, провокираща хората да пишат постове нахалос.

    Моля, ако имаш конкретни въпроси към МОДЕЛИ или техники, използвани за конструирането на МОДЕЛИ, задай ги със съответните КОНКРЕТНИ примери или описания на начинанието ти.

    Казвам за последен път - принципни въпроси тук няма да се разискват, също така постове "на вятъра" няма да се генерират!

    Моля да ме извиниш за прямотата, но възприемам постовете ти като форма на тролиране, което не се допуска в този форум.
    Георги Русинов

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Плевен
    Мнения
    367

    Колега, ако си решен да платиш, може да ми пратиш техническо задание. Аз ще ти върна оферта, и после ще се разберем. С подобни решения си вадя хляба.Имам 8 полезни модела в хидравликата защитени в агенция за защита на авторски права.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    Jul 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    14

    Определено не търся "дозатор за течности"! Не търся машина "с фуния" или уред с електроника, екран и бутони. Търся нещо, което е сглобено като сложен "компонент" фабрично. И не мисля че троля по какъвто и да е начин, защото хидравличните системи са си част от начините за задвижвани при моделизма. Относно личните съобщения - там съм напълно съгласен, че подхванах теми, несъответстващи на тематиката на форума. Но си взех бележка и вече НЕ пиша!

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by ъдае View Post
    И не мисля че троля по какъвто и да е начин, защото хидравличните системи са си част от начините за задвижвани при моделизма.
    И от кога???
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен