Това, заради което ми трябва хидравлика/пневматика е една твърде конкретна идея. По-горе само бегло набелязах едно от нужните неща! На теория мога да споделя идеята тук, но опитът ми казва да направя друго. Нагледъл съм се от негативизъм по форумите. Все ще се намери някой умело да я уплюе и така ще демотивира едно 90% от пишещите не само да планират да се включат в проекта, но дори и да пишат в темата и да дават позитивни идеи.

По отношение на ajcinema не ми стана ясно, защо започва с това:
Колега, преди всичко те моля да ме извиниш за това, че ще бъда прям! Нямам за цел да те обидя, а точно обратното - да ти бъда полезен.
В мнението му няма нито обида, нито квалификация по мой адрес. Точно обратното - мнението му е много полезно!

И така във връзка с горното как ще продължа обсъждането на темата. Първо считам много подробно да опиша идеята която имам и да му я пратя на лично съобщение. След това искам към обсъждането на темата да включим и други хора, които са позиитивно настроени към хидравликата. Това не означава, че да считат хидравликата като технология конкурентна на серво двигателите, а че може хидравликата да има някакво приложение.

Всъщност в темата не се обсъжда точно хидравлика срещу серво, а имаме "механично предаване на движението" срещу "хидравлично/пневматично" предаване.