Имам към 16 самолета ако не се бъркам че вече не ги помня всичките, но тяхното крилно натоварване е от 40 до 60 при моторните със разпереност около 1,5м. Средно да кажем 50 за добър полет по моите разбирания. Чат пат при силен вятър над 8м/с съм слагал примерно по 200-300грама олово и теглото им от 2-2,2кг. да стане примерно 2,5кг. че да дигна натоварването до 65-75 и модела да е стабилен а не при всеки порив да се чудя как да го парирам. При тебе хоризонталната скорост ще е по-висока и при излитане и кацане без вятър ще иска повече пробег и разбег-демек по-дълга писта. При вятър ще излита и каца нормално и лесно, а във въздуха дал минималната скорост ще ти е 20км/час или 45км/час мисля че няма голямо значение все пак това не е някъв тихоход планер и няма да го караш на околосривни минимални скорости. Само трябва да видиш дали влиза при около сривна скорост сам в плосък свредел, и ако влиза то колко метра му трябват за да излезне, и да летиш на поне дубал тези метри във височина. Ако двигателя е слаб ще бъде по инертен и по муден. С две кратки думи само скорост държиш да е над сривната , другото си е същото като при нормален модел. А и лупингите с по-голям радиус че идея си нямаме сега колко може да издържат крилата преди да се скършат, ако с голяма скорост и големи отклонения решиш да правиш лупинга с радиус 2метра, или две тона за 1 секунда. Колкото е по-тежък модела толкоз повече се натоварва конструкцията при фигурите.