+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 13 от общо 13

Тема: Купувам колело!

  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Aleksandar View Post
    Колега във мазата на другият ни апартамент трябва да има едно колело Балкан от тези згъваемите ама от по новя модел.По спомени колелото си беше цяло и даже му слагах и нови гуми.А и като стана дума за гуми се сетих че предната гума е по малка а задната по голяма.В неделя ще отида да вида какво му е състоянието и ще ти пиша как да ти го пратя.

    Много благодаря за отзивчивостта!

    Подчертавам, че искам да заплатя колелото, на цената която кажеш! Няма да се пазаря. Просто в ОЛХ-а цените са или прекалено солени, или колелетата не стават за нищо.
    Евентуалния велосипед ще се разглоби до болт, ще се мине на пескоструй и после ще се хромира. Целта е външния вид да е "УАУ".
    За мен е важно да реализирам проекта, а не да ползвам после готовото изделие. МПС-та имам бол. Също така държа точно на моделите БАЛКАН, заради броя на спиците и идеята - искам да сложа ново задно движение, което позволява монтирането на еднопосочни лагери (и венци) и от двете страни! Балканчето е с 24 спици, а аз съм закупил специално по поръчка движение с 36, което пасва перфектно с нареждане през една. Специално съм го поръчал, както и съм изработил набор венци.
    Купих чисто ново сгъваемо колело, което струва 427 лева. Не върши работа и ще се ползва по предназначение. Щеше ми се да стане, но уви. Стават само балканчетата, при това без особени интервенции.

    Идеята ми е да реализирам хибридно колело, което може да се ползва като чист велосипед или с електродвигател (с рекупериране на енергия), или с ДВГ. Основния замисъл е, когато велосипедът се кара на педали, да не се товари нито от съединителя или камбаната на ДВГ (основен недостатък на всички китове), нито от магнитите на елмотора (също основен недостатък на повечето ел. велосипеди).
    Георги Русинов

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    гр.Етрополе
    Мнения
    4

    Здравей колега,в неделя не смогнах да отида че ни санират и е нещо страшно.Вчера отидох да да вида какво е положението,понеже от година и половина не живеем в жилището и сме го дали под наем.Отварям вратата на мазата и за малко да падна,всичко с краката нагоре и що е било мед и желязо липсва.Освен колелото имаше и един компютър с монитор Правец 8Д и професионален токоизправител за зареждане на акомулатори,всичко заминало.Идва и полиця ама нада ли ще излезе нещо.Имах желанието да помогна но айдуците са се замогнали,така че си продължи търсенето.Съжалявам че не можах да помогна нотакава ни е действителноста

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Колега, благодаря за усилията!

    Продължавам да издирвам сносно "Балканче" на поносима цена или друго подобно сгъваемо колело. Успях да намеря движения с различни брой стандарни спици от вида, който ми е нужен.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен