+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 11

Тема: проблем със спийд

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    Имам такъв проблем със спийда. След като включа предавател приемник се налага да изчакам известно време докато сработи авто пилота и след това мотора отказва да работи, по точно има поведение -- липсва фаза . при замерване на напрежението в този режим --< 4в. на клетка. При смяна на акумолатора всичко си идва. къде да търся проблема.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Коцето View Post
    Имам такъв проблем със спийда. След като включа предавател приемник се налага да изчакам известно време докато сработи авто пилота и след това мотора отказва да работи, по точно има поведение -- липсва фаза . при замерване на напрежението в този режим --< 4в. на клетка. При смяна на акумолатора всичко си идва. къде да търся проблема.
    Е така както е описано едва ли на някой му става ясно какъв е проблема и как да ти помогне
    дай малко конкретна информация за контролера и приложението му

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    спйда е на двигатела , 30А ,др дани не знам защото няма, Реда за подготовка за полет е,--- включвам предавател, приемник изчаквам хоризонтално в покой за активиране на автопилота, след отново още известно време за връска на GPS със сателита и тогава модела е готов за полет, да ама ако двигатела пожелае да работи.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by Коцето View Post
    Имам такъв проблем със спийда. След като включа предавател приемник се налага да изчакам известно време докато сработи авто пилота и след това мотора отказва да работи, по точно има поведение -- липсва фаза . при замерване на напрежението в този режим --< 4в. на клетка. При смяна на акумолатора всичко си идва. къде да търся проблема.
    Quote Originally Posted by Коцето View Post
    спйда е на двигатела , 30А ,др дани не знам защото няма, Реда за подготовка за полет е,--- включвам предавател, приемник изчаквам хоризонтално в покой за активиране на автопилота, след отново още известно време за връска на GPS със сателита и тогава модела е готов за полет, да ама ако двигатела пожелае да работи.
    Няколко въпроса от двете ти мнения
    1. при замерване на напрежението в този режим --< 4в. Къде го мериш това напрежение и колко по-малко е от 4 волта
    2. При смяна на акумолатора всичко си идва. къде да търся проблема. Обясни малко по-подробно първото изречение. Защо като всичко си идва (това не го разбирам) питаш къде да търсиш проблема.
    3. като си включваш предавателя ръчката ти за газ къде се намира. Трябва да се намира в долно положение (изключена газ или 0%), не според теб а според спийда. Ако ръчката ти е в долно положение може да трябва със трима да настроиш нулевото положение.
    4. този проблем дето се опитваш да го опишеш става ли с друг спийд или елмотор.
    другите въпроси като успееш да отговориш на тези.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    при замерване имам повече от 4в. на клетка---тоес имам достатъчно тоци. диода на приемника активен
    ръчка мотор---долу мотора не се вуърти тов за мен е О пък знам ли може и да греша
    а

    ко ръчката е някъде по средата не краино напед мисля че то е съшото----знам ли може пак да греша
    с друг спийд не знам - зашото нямам за да пробвам но бес автопилота няма проблем , но тогава пък ситуацията е друга---- включвам предавател,приемник след активиране всичко е окей.
    Според мен проблема е във времето за изчакване за активиране на авто пилота/то е около 3 мин/

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    при замерване имам повече от 4в. на клетка---тоес имам достатъчно тоци. диода на приемника активен
    ръчка мотор---долу мотора не се вуърти тов за мен е О пък знам ли може и да греша
    а

    ко ръчката е някъде по средата не краино напед мисля че то е съшото----знам ли може пак да греша
    с друг спийд не знам - зашото нямам за да пробвам но бес автопилота няма проблем , но тогава пък ситуацията е друга---- включвам предавател,приемник след активиране всичко е окей.
    Според мен проблема е във времето за изчакване за активиране на авто пилота/то е около 3 мин/

    Пожелавам на всички весели празници.

    На Нико благодаря за желанието да помогне

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Коцето View Post
    Според мен проблема е във времето за изчакване за активиране на авто пилота/то е около 3 мин/
    Пробвал ли си на друго място с този автопилот, или с друг пилот? Три минути ми се вижда прекалено много, моя намира спътниците и се активира макс за 20-40сек., ако поради няква причина не се е активирал за тези 20-30сек изключвам батерията и пак го включвам и тогава почти веднага е готов.
    По принцип пилот и спиид не са вързани с някъв алгоритъм и не трябва да си оказват влияние, остава времето през което чакаш и за това време спида да има некви настройки при който да се изключва, или ако пилота дърпа много ток и напрежението в батерията падне под 3,3в то спида да минава в авариен режим и да не върти двигателя поради това. С по яка батерия пробвал лиси? А ако пуснеш моторо да се върти едва едва на минимални обороти докато чакаш не става ли?

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    друг авто пилот нямам, то авто пилота се активира за 5до10 сек,но за GPS -а ми е небходимодоста време до като направи връска с сателита. колкото до тоците нямам проблем.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    гр. Смолян
    Мнения
    40

    проблем със спийд

    друг авто пилот нямам, то авто пилота се активира за 5до10 сек,но за GPS -а ми е небходимодоста време до като направи връска с сателита. колкото до тоците нямам проблем.
    Пробвах и с друга антена няма промяна във времето.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    за сега не съм се занимавал с автопилоти но:
    1. автопилота може ли да управлява оборотите на мотора през спийда.
    2. газта ти е на 0% ако спийда реши че е така, а не ако ти виждаш че ръчката на апаратурата е долу. Тава се отнася за спийдовете и почти не се отнася за ДВГ-то
    ако на първи въпрос си отговорил с да виж настройките на автопилота в частта регулиране на газта
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен