+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 2 от общо 2

Тема: Умни телевизори :)

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Умни телевизори :)

    Привет колеги!
    Предполагам не само аз съм с "глупав" телевизор, който си няма връзка с интернет и съпътстващите благинки като скайп, ютюб, онлайн телевизия и т.н. Новите телевизори с такива екстри стават все по-достъпни, но какви са алтернативите пред собствениците на телевизори, които все още не са "съвсем за изхвърляне" :)
    Например моя е с аналогов тунер (въпреки, че е HD има си и 3 HDMI входа)
    След премахването на аналоговите канали останах без ефирна телевизия, ок - купих си външен DVB-T цифров декодер и с това решавам проблема... Декодера е STRONG SRT8113, който има изход HDMI, има SCART и особено ценното в него е RF модулатора - т.е. може да захраня и друг съвсем стар телевизор само с антенен вход (дори нямащ нискочестотен видео и аудио вход). Друго много ценно е че работи с USB флашки (поне 32GB потвърждавам) и може да се гледат филми Full-HD, h.264, mkv - декодира ги с перфектен образ без накъсване.
    До тук става добра комбинация и телевизора донякъде поумня :)
    Наскоро забелязах едни джаджи из китайските сайтове Wi-Fi TV box
    Вече доста се запалих по темата и сега активно проучвам възможностите.
    Неслучайно публикувам линк към Андроид базирания CS918. Той ми е фаворита засега.
    Има Wi-fi + lan, HDMI + възможност за сигнал и по ниска честота AV, usb 2 броя, transflash слот.. пълната спецификация може да се види от линка. Много други модели нямат lan и възможност за сигнал по ниска честота.
    Моля, ако някой има вече опит с такива джаджи да сподели ноухау :)
    И ако дали въпросният модел е добър избор?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    И аз ги преглеждах наскоро...
    На практика тези кутийки ти правят ТВ-то като андроидски таблет, но без тъч-скрийн.
    Има модели с вградена 2..5 Мpix камера, ако евентуално ти трябва за скайп-а.
    Добре е да има поне 2 USB порта, ако ще ползваш отделно мишка и клавиатура.
    Добър вариант са и с блутуут опция за безжична комбинирана клавиатурка с тъчпад.
    Стоян Пулевски '71 набор.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен