Quote Originally Posted by ПАЦО View Post
Човек и представа си нямаш за какво говориш.А с този вид GPS тракер е добре да закачиш и една GPS клетка на модела та да има обхват навсякъде из къра. Нали се сещаш ,че полето не е населено и обхват на GSM не е задължително да има и никой не насочва клетки натам
Така е българския моделист основно лети над сахара, над северния полюс, и на няколко хил км от джипиес клетките знам аз!!! Той в ранни зори става, приготвя всъдехода с който да отиде без път в дън гори тилилеиски, кара после по 150км без път и далече от населените места за да стигне там дето няма обхват за да си пусне хвърчилото.
Не ми се навлиза в безсмислени спорове! Достатъчно ясно и точно съм обяснил плюсовете и минусите от реален и практичен опит. Ако ти е кеф може да отвориш една тема както в моделистиката за коптерите за това колко е лошо да се ползва джипиес тракер, и колко е убаво да се ползва маяк правен от пацо А и когато покажеш некъв клип където нещо правено и управлявано от тебе лично лети на повече от 200 метра от тебе тогава може би ще имаш и някаква РЕАЛНА представа за полетите по видео или фпв .