Ето как стоят нещата през моя поглед и опит:

Ако искаш да си литкаш на близо става каквото и да вземеш. (под близо имам предвид максимум 800 метра)

Ако се ходи на далече става по сложно...

Първо самолета трябва да има задължително автопилот дето при прецакване на нещата да тръгва САМ да се връща! Без автопилот всяка грешка - нов самолет.

видеото може да е на 900 MHz, 1200 MHz , 2,4 GHz, 5,8 GHz.

900 може да се лети само на 3-ти канал. другите са или забранени или много смущения. 3-ти канал е 1030 МHz което е забранена честота и трудно се намират свястни антени (трябва да се правят ръчно)

1200 MHz се лети на 6-ти канал. Само там е спокойно.

Според мен от тука нагоре да се лети на далече е мазохизъм!

2,4 MHz - много шум
5.8 MHz - много трудно се правят антените, трябва да имаш пряка видимост, голяма мощност, капризни са предавателите.

Видеото се подбира и според апаратурата с която се кара самолета.
Правилото е следното: Честотата на управлението да е под честотата на видеото.
Така хармониците от видео предавателя няма да влизат и да пречат на упралението

Най-лоша комбинация е 3-ти канал на 900 MHz със апаратура на 2,4 GHz тъй като първия хармоник се пада точно на честотата на апаратурата и се затискат.

Мощността на Видео предавателя също е важна.
на 1200 МHz със 700 mW трудно ще намериш самолет дето да иде до края на обхвата. До сега съм го пробвал на 10 км и няма нито снежинка!

И накрая важно е как ще си разположиш нещата вътре в самолета. Кабелите на сервотата действат като антени и приемат сигнала от видео предавателя и го вкарват в приемника. Получават се доста странни ефекти. Треперят сервота, скъсява се обхвата....