+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Истинският генератор за хоби цели е "HONDA EU 10i"!
    Само че цената му от около 1700 лева е меко казано непосилна за средностатистическия моделист.


    Истинският генератор, способен да захрани повечето професионални инструменти е "HONDA EU 20i"!
    Неговата цена е около 2300 лева и е някакси по-оправдана с оглед двойно по-голямата мощност.


    Да, чудесни са, работят перфектно! Мога да кажа, че това са идеалните агрегати.
    Само че са като Фераритата - нещо не ги купуват много...
    Георги Русинов

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Колеги,
    гледам само за утре има обявена продажба на инверторен четиритактов бензинов генератор 1200W в лидъл.
    В другите страни е бил в продажба от 25-ти и има тук там добри отзиви.
    Аналогичен ейнхел е около 800лв. А марката Парксайд до момента поне, показва добро качество при нещата които съм купувал.

    Parkside 1200w Petrol Camping Boat 4-stroke Inverter Power Generator Leightweight & Portable

    Very lightweight, portable and easy to use inverter generator

    Perfect for providing clean source of electricity whenever you need it
    Digital inverter technology provides sturdy, distortion-free voltage, just like the power grid – ideal for electrically sensitive devices tv, dvd's,laptop, computers, phone, lamps etc
    Exceptionally compact generator with long lasting 4-stroke OHV petrol engine, providing max 1200 watts max output, activated by a reliable pull starter.
    Ideal for taking out Camping, caravanning, motor homing,outdoor events etc
    With multiple safety features including automatic power switch-off on overload, low oil level safety shutdown
    Eco-function automatically reduces rotation speed at low power loads
    LED display shows operating status and oil level warning
    Includes 2 impact sockets, 1 screwdriver and 1 oil filling bottle
    Anti slip, anti-vibration feet
    Easy to carry handle
    Compact and quite generator



    Technical data:


    Achievement: maximum 1,200 watts
    Continuous duty: approx. 1,000 watts
    Output: standard 230 volts
    Runs for 5 hours @ 2/3 load (better than most)
    Large Fuel Tank: approx. 4.2 liters (larger than most)
    Automatic voltage regulator
    Over load circuit breaker
    Low oil shutdown
    Weight: Lightweight only 13 kg
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Генераторът е перфектен!

    Пробвах такъв лично. За съжаление промоцията ме свари твърде далеч от магазин на Лидл. Със сигурност ще ги пуснат пак, а в най-скоро време очаквам да пуснат незакупените бройки на по-ниска цена.
    Досега съм купил почти всички инструменти, които са пуснали за себе си и дублирах голяма част за службата. Доста от тях се използват в професионална работилница (в нашата фабрика) вече няколко години и няма нито един, който да е дефектирал. Аз собственоръчно развалих едно шлайфче, но го претоварих сериозно... Въпреки това гаранцията го "ремонтира". Признах си, че е натоварен, но въпреки това уважиха гаранцията.

    Много добро попадение е 22-волтовата ударна акумулаторна бормашина. Ръчните инструменти също са на много високо ниво (става дума за по-големите, а не малките комплекти). Мотоциклетните аксесоари не отстъпват на "марковите".
    Следващото, което мисля да купя е компресор.
    Георги Русинов

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Аз успях да грабна един от трите налични за продан :)
    За сега прави много добро впечатление.
    Не е много шумен. Пали доста лесно.

    Жоро, какво друго се препоръчва за разработване на такива машинки освен упоменатата в инструкцията смяна на картерното масло след първите часове работа ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Абсолютно нищо.

    Сменяй по-често маслото (дори по-често от указаното), пери му по-често филтърчето (дунапренче) и толкоз.

    Препоръчвам да използваш висококачествено синтетично масло, по възможност естерна синтетика.

    Горещо препоръчвам IGOL PROPULS RACING 10W60

    Георги Русинов

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Наскоро съвсем случайно и импулсивно купих този генератор:



    Много добра машинка!
    По нищо не отстъпва на прехвалените Хонди (имам алергия към марката).
    Георги Русинов

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Време е за малко впечатления.

    Ами... с огромна изненада се оказа, че "отвътре" агрегатът е Хонда.
    Произведен е в Чехия (не в Азия) и има малки разлики по дизайна на външната пластмаса. Вътрешността е абсолютно същата като на HONDA EU20i.
    Двигателят е един и същ, електрониката е абсолютно същата, резервоарът, турбината и изобщо всичко.
    Сравнението направих с помощта на мой приятел, който има EU20i и се съгласи да тестваме.
    Единствената разлика, която открихме с мой приятел е в кабелчето на свещта. При неговата Хонда, то е отлято към бобината, докато при моя генератор е сменяемо. Иначе и бобината е същата.

    Направихме тестове за претоварване с плавно увеличаване на товара. И двата генератора дават сигнал за претоварване на един и същи товар.
    Направихме и тестове за работа в паралел. Никакъв проблем!
    Книжките с упътване са 100% еднакви - като текст и като символи.

    Само цената е доста различна...

    Дотук съм на 7 часа. Въпреки препоръката за първа смяна на маслото на 20 часа, аз смених първото масло само на час и половина. Разработката направих на интервали по 10-15 минути с малък товар 150-300 вата. Останалите часове до 7-те включих 50 ватов диод, хладилна чанта 100 вата и хлебопекарна. Използвах излет в планината за тест.
    Какво да кажа - нямам думи. Машинката е тиха, икономична и стабилна.

    Дойде БЕЗ масло в картера. Имаше само няколко грама потъмняло масло - явно е тествана и настройвата в завода. В упътването изрично беше написано, че маслото е ИЗТОЧЕНО.
    В горчивия ми опит с нашенски дилъри и сервизи на различна моторизирана техника, съм се сблъсквал с какви ли не дивотии. Липсата на масло ми подсказа, че генераторът НЕ е минал през ръцете на българи, т.е. това е стока, доставена директно от чуждестранен дилър/дистрибутор (в случая голяма немска верига).

    Въпреки препоръката, мъдреща се на големия стикер, използвах друг вид масло - естерна синтетика с вискозитет 10w60.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен