Време е за малко впечатления.

Ами... с огромна изненада се оказа, че "отвътре" агрегатът е Хонда.
Произведен е в Чехия (не в Азия) и има малки разлики по дизайна на външната пластмаса. Вътрешността е абсолютно същата като на HONDA EU20i.
Двигателят е един и същ, електрониката е абсолютно същата, резервоарът, турбината и изобщо всичко.
Сравнението направих с помощта на мой приятел, който има EU20i и се съгласи да тестваме.
Единствената разлика, която открихме с мой приятел е в кабелчето на свещта. При неговата Хонда, то е отлято към бобината, докато при моя генератор е сменяемо. Иначе и бобината е същата.

Направихме тестове за претоварване с плавно увеличаване на товара. И двата генератора дават сигнал за претоварване на един и същи товар.
Направихме и тестове за работа в паралел. Никакъв проблем!
Книжките с упътване са 100% еднакви - като текст и като символи.

Само цената е доста различна...

Дотук съм на 7 часа. Въпреки препоръката за първа смяна на маслото на 20 часа, аз смених първото масло само на час и половина. Разработката направих на интервали по 10-15 минути с малък товар 150-300 вата. Останалите часове до 7-те включих 50 ватов диод, хладилна чанта 100 вата и хлебопекарна. Използвах излет в планината за тест.
Какво да кажа - нямам думи. Машинката е тиха, икономична и стабилна.

Дойде БЕЗ масло в картера. Имаше само няколко грама потъмняло масло - явно е тествана и настройвата в завода. В упътването изрично беше написано, че маслото е ИЗТОЧЕНО.
В горчивия ми опит с нашенски дилъри и сервизи на различна моторизирана техника, съм се сблъсквал с какви ли не дивотии. Липсата на масло ми подсказа, че генераторът НЕ е минал през ръцете на българи, т.е. това е стока, доставена директно от чуждестранен дилър/дистрибутор (в случая голяма немска верига).

Въпреки препоръката, мъдреща се на големия стикер, използвах друг вид масло - естерна синтетика с вискозитет 10w60.