Днес най-сетне се наканих да напасна входната врата на кооперацията, в която живеем. Шината, която се намира под 120-килограмовата врата с годините леко се е надигнала и пречи на вратата да се затваря добре.

Запалих агрегатчето, взех малкия шлайф (550 вата) и застъргах. Установих, че 3-сантиметровата стоманена шина няма да се изтърка толкова лесно, колкото си мислех и се наложи да включа по-големия шлайф - 1200 вата. Мина ми през ума да пробвам какво ще се случи ако го включа в генератора, после размислих. Да, ама не, започне ли да ме гложди, няма спиране...
Както и да е, включих флекса в агрегата и стартирах от най-бавната степен - шлайфът ми има регулиране на оборотите.
Много бързо установих, че на агрегата хич не му пука от тази консумация и усилих докрай. Последва два часа търкане с прекъсвания през 10-15 минути за смяна на диск и почивка на ръцете. Напоследък силата не ми е силна страна...

Ами... хайванчето устиска на напъна без никакъв проблем. В хладното време дори не успя да загрее като хората - генераторната част беше с телесна температура.

Изобщо не очаквах подобен резултат. На всички подобни генераторчета пише максимална консумация 650 вата... Пращях го с 1,2 киловата без грам да ме е жал и то взе че се справи. Нито веднъж не се задейства защитата. Само не се сетих да включа ватмера да видя колко точно минава през кабела.