+ Ново Мнение
Страница 1 от 7
1 2 3 4 5 ... ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Бензинови генератори

    Колеги,
    моля за съвет относно бензинов генератор до 3KW - монофазен. Може и по-малка мощност до към 1200W...
    Гледам нета се е нароил с разни такива за по 250-350 лв. Ама нещо не им вярвам да са читави. Но пък 2500 лв за "маркови" :( ...
    Например някой от ниския ценови клас на тези
    Какъв трябва да е "правилният" бензинов генератор според вас :)

    И понеже първия въпрос ще е "за какви цели" - отговора е за аварийно захранване на циркулационна помпа на камина с водна риза и осигуряване на осветление.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Акумолатор 200 Ач не върши ли същата работа?

    В Нигерия централното ел захранване където го има и токова зле, че всички сме с генератори - навъртат 220-250 часа през сухите месеци и над 300 при дъждовните. Като спре захранването, един след друг стартират и се сещаш как квартала се събужда примерно в 2 часа. Като марки най популярни и доказани за домакинствата са Дайхатцу и Ямаха. Италианските не са стока. Има някакви правени в Индия бензинови които са за 6 месеца употреба.

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    За няколко часа може би.
    При аварийна ситуация, например скъсан електропровод през зимата ще е нужно да се осигури енергия за поне 48 часа. Имах такъв случай и 2 акумулатора на автомобилите бяха изсмукани за да осигурим работата на помпата и да има топлинка поне :)
    Добре, че бригадата на енергото се справи за по-малко от 24 часа
    Та затова си мисля, че генератора може би е добро решение?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мойте впечатления са от 4 тактов 5,5коня, 2,2киловатов от метро, мисля че за 300 или 350лв го взимах преди около 4-5г. Никакво проблеми не съм имал с него гори ми около 400мл. бензин на час при почти пълно натоварване. В началото го използвах като ходя на риба и палатка да си светя с 2х500вата халогени за около палатката и още 2 крушки нормални си по стотина вата за масата, лаптоп, музика, зареждам си акумолатора на лодката и кото доиде още. И поляната си кося с електрическа косачка и този генератор. Добре се справя. Това лято нещо ми се вижда обаче че можеше да мина с един 600-700 ватов за 160лв. от баумаха, или практикера съм ги виждал защото са доста по леки, и по малко място заемат като обем-обаче са двутактови и разхода им е по голям почти дубал, а мощноста три пъти по малко-нема пълно щастие. Ако искаш да е малък и лек ще е двутактов и ще гори много, ако искаш да е икономичен ще е по-голям четиритактов и по-тежък. Погледнато реално щом ти трябва само когато спре тока е все тази марката и модела все ще си изработи там 50 часа на година за десет години напред са има няма 500 часа ресурс който трябва да издържи. Не ми се вярва при нормална и технически грамотна експлоатация без претоварвания къвто и да е нов генератор да не ги направи тези мижави 500 часа. Така че за тебе остава само да намериш най-изгодната оферта, и да не го товариш много за да не свърши бързо.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	gen za riba.JPG‎
Views:	1280
Size:	135.5 KB
ID:	6932  

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Имам Gardenia 950, която купих преди 7 години срещу 149 лева от Бриколаж. Дефакто всички в тоя диапазон са един дол дренки. Уж пише 950 волтампера, но никога не съм я натоварвал до изключване. Обикновено я товаря с около 580 вата хлебопекарна, 120 вата хладилна чанта и 30 вата диоди. Това е сумарно 730 вата и хайванът държи. Двигателят е двутактов, 65 кубика. Гори ми между 150 и 250 милилитра на час, в зависимост от натоварването. Само за пример, през последната седмица агрегатчето работи два дни по 5 часа и изгори общо 2 литра бензин. Изпече 2 хляба и поддържаше бирата ледена.
    В момента е на над 1 200 моточаса. Повечето от вас са го виждали, защото не отивам на летището без него и работи през цялото време.

    Относно евтините генератори от Метро - вършат работа, горят много и са адски шумни. Такъв генератор може да се използва, но само за захранване на непретенциозни уреди, тъй като не е инверторен. Качествените инверторни генератори започват с цени от 1 300 лева за хилята волтампера. У нас това са Kipor, серия IG (китайски) и Honda, серия EU 00i. Горещо препоръчвам най-малкият - Honda EU10i, който е инверторен, може да се включва в паралел, изключително тих, компактен и икономичен. Най-ниска цена държи в Киров-BOSH, които са представител. За непретенциозни консуматори като помпи, бормашини, шлайфове, евтина домакинска техника и прочие, може да се ползват и най-евтините двутактови китайчета.
    Георги Русинов

  6. #6
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Благодаря за инфото, колеги.
    Жоро, тая гардения в момента я намирам на цена 230-250лв нова.
    Много са и се вдигнали акциите. Но щом си доволен - това за сега ми е фаворита

    Искам да питам дали без притеснение може да се включи зарядно за липобатерии и за лаптоп ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Може. На моя става, стига през това време да няма включен някой голям цикличен консуматор. Инверторните реагират мигновено, докато механичните имат кратко заиграване. За малки мощности няма проблем, за големи също, но ако едновременно има включен малък и рязко пуснеш голям, малкият може да пострада. Така ми цъфна една пелтиера на хладилника, докато включвах 600 ваата бързовар. Сега вече знам. Или няколко дребни, или един два големи. Ако консумацията е постоянна, няма проблем да се комбинират.
    А маслото му идва мехлем... Апропо, доволен ли си?
    Георги Русинов

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    накратко: Оооо даааа
    повече на ЛС
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    РУСЕ
    Мнения
    108

    Хондата е супер но скъпа ,работих с такава 1,5 г няма отказ.Райдърските не са лоши има и всякакви части за тях и не са скъпи.Ако се спазват всички указания работят мн.добре.Аз съм сервиз на райдер ,ако имаш въпроси питай.Малко ме мързи да пиша.
    Пламен Първанов

  10. #10
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Понеже ни затрупа един снежец ... измерих 55см днес , а на селото за където ми беше идеята да осигуря аварийното захранване, вече 2 дена няма ток - затова беше нуждата от генератора

    Интересува ме възможността за свързване на генератора към съществуващата ел.мрежа на къщата. Не само към циркулационната помпа и някоя друга ел.крушка за осветление...
    Ако се изключи главният предпазител на къщата - този който разделя енергото и ел. инсталацията на къщата (електромера си е вън на улицата), то предполагам не би имало приблем да се върже генератора към мрежата на къщата? Разбира се като се отчете правилно фаза/нула.
    Какво мислите?
    Последна редакция от smarty; 26.10.2014 на 23:08.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен