Визуализирани са от 1 до 10 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

Threaded View

  1. #4
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Мойте впечатления са от 4 тактов 5,5коня, 2,2киловатов от метро, мисля че за 300 или 350лв го взимах преди около 4-5г. Никакво проблеми не съм имал с него гори ми около 400мл. бензин на час при почти пълно натоварване. В началото го използвах като ходя на риба и палатка да си светя с 2х500вата халогени за около палатката и още 2 крушки нормални си по стотина вата за масата, лаптоп, музика, зареждам си акумолатора на лодката и кото доиде още. И поляната си кося с електрическа косачка и този генератор. Добре се справя. Това лято нещо ми се вижда обаче че можеше да мина с един 600-700 ватов за 160лв. от баумаха, или практикера съм ги виждал защото са доста по леки, и по малко място заемат като обем-обаче са двутактови и разхода им е по голям почти дубал, а мощноста три пъти по малко-нема пълно щастие. Ако искаш да е малък и лек ще е двутактов и ще гори много, ако искаш да е икономичен ще е по-голям четиритактов и по-тежък. Погледнато реално щом ти трябва само когато спре тока е все тази марката и модела все ще си изработи там 50 часа на година за десет години напред са има няма 500 часа ресурс който трябва да издържи. Не ми се вярва при нормална и технически грамотна експлоатация без претоварвания къвто и да е нов генератор да не ги направи тези мижави 500 часа. Така че за тебе остава само да намериш най-изгодната оферта, и да не го товариш много за да не свърши бързо.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	gen za riba.JPG‎
Views:	1397
Size:	135.5 KB
ID:	6932  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен