Да споделя нещо и аз понеже имам от няколко години опит с два бензинови генератора от по 6 киловата ''китайчета''.Колкото и да е чудно има разлика между китайско и китайско.Първия който го купих преди 5 години беше 1200 лв без стартер ръчно палене ,и до днес работи стегнато не се е развило и едно болтче или прегоряла жица или контакт,въпреки че ползвам машина с консумация 4,5 киловата по около 12 часа без прекъсване.Втория ментак го взех преди 2 години 650 лв пак 6 киловата със стартер ,и си викам брей направих добра сделка,да ама не.Само след няколко десетки часа работа почна да се саморазглобява,стопиха се клемите на самия контакт от там взе да грее връзката и щеше да се запали ,откачи се цялата фронтална част от таблото на генератора ,просто се развиха де що има болтове,счупиха се носачите или там както се казват тези където държат двигателя под него ,резервоара ръждяса и запуши филтрите с утайка (айде това предполагам е по вина на бензиностанциите),карборатора взе да тече.....няма да се замислям още че и друго ще се сетя сигурно...

ааа сетих се и още....ауспуха (гърнето) му се продъни та ходих на заварчик та ми слага друг,акумулатора се скапа след няколко месеца ,и не на последно място скъса два болта там където се свързва генераторната част със двигателя.Майстора каза че са се скъсали защото съм го гасял под товар когато на контакта е имал голям консуматор,може и да е така,но как пък на другия нищо му няма все още...ззнам ли.Сега ме е страх да го барна камоли да го запаля , а другия по-скъпия така си и работи приятно и до днес