Между другото, аз практикувам честа смяна на маслото при всички нови двигатели.

На мотоциклетите и мотопедите си също. Там обикновено производителите предписват първа смяна на около 1/3 от стандартния интервал. За повечето мотопеди и мотоциклети това са 300 или 500 километра.

Въпреки това, аз сменям маслото първоначално на 50км, после на 200, после на 500 и чак след това на 1000.

Резултатът е перфектно разработени двигатели, които работят тихо и "мазно".

Съществуват и мотори, на които интервалът е 12 000 километра, без указан първоначален. Въпреки това, практикувам "моя начин". Колкото и да е марков и скъп мотора/двигателя, ВИНАГИ по време на първите смени излиза проклетия "металик".

Има и друго - повечето малки двигатели, включително и тези на генераторите, нямат маслен филтър. По-големите (над 200 кубика) имат една цедка, която убира само по-големи замърсители, но не и малките. Същото го има и при мотоциклетите - там повечето до 250 кубика нямат "истински" маслен филтър, а само една смешна цедка.
Този факт, както и малкото количество масло, което традиционно побират генераторчетата, предполага доста замърсяване, особено в началото.


Относно избора на масло:
Както вече казах, не се съобразявам с препоръката на производителя. Причината е в изключително лошото качество на марковите масла у нас, както и високия процент фалшификати. Под фалшификати разбирам дори масла, които са произведени у нас по лиценз или в друга държава, но не и в тази, където е седалището на дадена марка.
Затова съм се насочил към производител с много малък пазарен дял, който оцелява само и единствено благодарение на високото качество на продукта си. За вида на маслото няма смисъл да говоря - висококачествената естерна синтетика е най-доброто. Вискозитетния индекс 10w60 също съм избрал неслучайно. Това масло може да се използва и в пустинята, като запазва течливостта и мазилните си свойства при екстремно високи температури. Един от мотоциклетите ми работи при свръх-високи температури. Нормално поддържа температура на маслото в диапазон 125-145 градуса. Това е в реда на нещата за неговия двигател, но много малко масла успяват да се справят със задачата.

Единствената нередност при използването на това масло в двигател без мокър съединител е... по-скоро теоретична. В маслото има добавени антифрикционни агенти, които не позволяват на съединител, потопен в маслена баня да приплъзне. В генератора такова нещо няма, но присадките не пречат.