Имам Gardenia 950, която купих преди 7 години срещу 149 лева от Бриколаж. Дефакто всички в тоя диапазон са един дол дренки. Уж пише 950 волтампера, но никога не съм я натоварвал до изключване. Обикновено я товаря с около 580 вата хлебопекарна, 120 вата хладилна чанта и 30 вата диоди. Това е сумарно 730 вата и хайванът държи. Двигателят е двутактов, 65 кубика. Гори ми между 150 и 250 милилитра на час, в зависимост от натоварването. Само за пример, през последната седмица агрегатчето работи два дни по 5 часа и изгори общо 2 литра бензин. Изпече 2 хляба и поддържаше бирата ледена.
В момента е на над 1 200 моточаса. Повечето от вас са го виждали, защото не отивам на летището без него и работи през цялото време.

Относно евтините генератори от Метро - вършат работа, горят много и са адски шумни. Такъв генератор може да се използва, но само за захранване на непретенциозни уреди, тъй като не е инверторен. Качествените инверторни генератори започват с цени от 1 300 лева за хилята волтампера. У нас това са Kipor, серия IG (китайски) и Honda, серия EU 00i. Горещо препоръчвам най-малкият - Honda EU10i, който е инверторен, може да се включва в паралел, изключително тих, компактен и икономичен. Най-ниска цена държи в Киров-BOSH, които са представител. За непретенциозни консуматори като помпи, бормашини, шлайфове, евтина домакинска техника и прочие, може да се ползват и най-евтините двутактови китайчета.