+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

Threaded View

  1. #1
    Автор Аватар на danikronos
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    гр .пловдив
    Мнения
    137

    Да споделя нещо и аз понеже имам от няколко години опит с два бензинови генератора от по 6 киловата ''китайчета''.Колкото и да е чудно има разлика между китайско и китайско.Първия който го купих преди 5 години беше 1200 лв без стартер ръчно палене ,и до днес работи стегнато не се е развило и едно болтче или прегоряла жица или контакт,въпреки че ползвам машина с консумация 4,5 киловата по около 12 часа без прекъсване.Втория ментак го взех преди 2 години 650 лв пак 6 киловата със стартер ,и си викам брей направих добра сделка,да ама не.Само след няколко десетки часа работа почна да се саморазглобява,стопиха се клемите на самия контакт от там взе да грее връзката и щеше да се запали ,откачи се цялата фронтална част от таблото на генератора ,просто се развиха де що има болтове,счупиха се носачите или там както се казват тези където държат двигателя под него ,резервоара ръждяса и запуши филтрите с утайка (айде това предполагам е по вина на бензиностанциите),карборатора взе да тече.....няма да се замислям още че и друго ще се сетя сигурно...

    ааа сетих се и още....ауспуха (гърнето) му се продъни та ходих на заварчик та ми слага друг,акумулатора се скапа след няколко месеца ,и не на последно място скъса два болта там където се свързва генераторната част със двигателя.Майстора каза че са се скъсали защото съм го гасял под товар когато на контакта е имал голям консуматор,може и да е така,но как пък на другия нищо му няма все още...ззнам ли.Сега ме е страх да го барна камоли да го запаля , а другия по-скъпия така си и работи приятно и до днес
    Даниел Георгиев

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Като чета темата, направо търси Westinghouse, предлагат комплексни решения на енергийни проблеми...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Westing...ectric_Company

  3. #3
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Темата се разви много добре. научих много неща и сега ако трябваше да я започвам тепърва, въпросът щеше да бъде:
    "Какъв генератор до 5KW да си купя и да може да работи без прекъсване 2-3 денонощия, без да се съсипе!"

    Само като си помисля, че имах идея да купувам от тия по около 300-350 лв китайци.... бррр
    Действително сега изобилства от "Хонди" за по 300лв, райдери, булпауъри и т.н. и човек много елегантно от незнание може да влезе в приключение!
    Определено си трябват едни 2 хилядарки за качествено решение.
    Ако ще е за 8 часа да му треперя на китайчето, по-добре с тия пари да инвестирам в 2 по-яки акумулатора и да си ги закачам към UPS-a. Поне гарантирано работи (впрочем Иво Горанов много добре си зададе въпроса - защо не голям акумулатор, ама все още бях заслепен от идеята да купувам генератор за 350лв :) )

    Матеев, изрично подчерта да търся дизел на 1500 об./мин. Но намирам такива и на 3000 об./мин. Предполагам по-малките са с по-високи обороти, а големите машини са с ниските?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Може би нещо такова ~ 1700лв.

    А тук намерих интересна инструкция по поддръжка и експлоатация на дизелов генератор.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    На 1500, ама за каква мощност тава дума? Каквото и да намериш, винаги има по-добро, та много важно е да можеш да формулираш очакванията си. Имам наблюдение над няколко Райдер-а, които от години работят и не създават проблеми.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    А пък ако живеехме в нормална държава където всеки да си върши работата както се полага то всичките блокове на АЕЦ щяха да работят. Тези енергоразпределителни дружества ако си бяха Български и хората в тях да си вършеха работата правилно и навреме без да ламтят за огромните печалби дошли от скапания ток и свалените 20 кожи от гърба на бедния средностатистически Българин то тогава ток щеше да има на десетократно по ниски цени, и изобщо нямаше да се чудим къв генератор да си купим с цел да си усложняваме живота.

  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by Николай View Post
    ...Имам наблюдение над няколко Райдер-а, които от години работят и не създават проблеми.
    А по колко часа имат навъртани без прекъсване най-много ? Това е интересното, ако знаеш ?

    Разговарях вече с търговци на генератори от този ценови клас. Никой от тях (колкото и да му се искаше) не се осмели да ми предложи стоката си с гаранция, че ще работи без проблем повече от 8 часа! А един ми сподели, че последния повреден е работил 13 часа само! Странна ситуация .. търговец да не иска да ти продаде стоката си
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Марти, в момента в Лидъл има на промоция генератор с 3 годишна гаранция...

    Не знам за какви часове и кашкавали става дума, но моето китайско боклуче работи по 5-8 часа нонстоп всеки път, когато съм на летището или на излет. Най-дълго е работил 18 часа без спиране при натоварване 50-70%. Най-голямо натоварване съм правил в лятна жега - 8 часа нонстоп с два халогена по 300 вата, за да тествам честотата. Поне 10 хляба съм изпекъл с него това лято... С качествено масло и гориво няма абсолютно никакви проблеми. Също така е много важно филтрите да се поддържат в кондиция.
    Не споря, може и да съм ударил късмет. Агрегатчето се води марково, въпреки че по нищо не се различава от китайчетата в Метро.

    Аз бих те посъветвал да провериш дали агрегат на газ би работил в минусови температури.Токът от генератор е много скъп, а газта дава най-евтин ток.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен