Quote Originally Posted by smarty View Post
.....Как се "възприема" генерирания ток от UPS-ите ? Има ли проблем да се включи UPS към генератор ?
Както вече казах, няма съвременно електронно устройство, което да го сбърка промяната на честотата. В това число попадат и UPS-ите. Можеш спокойно да свържеш UPS в системата. При мене точно така е реализирано и работи безпроблемно вече 10-12 години. В стаята ми има един 2.2kW UPS и всичко в нея е свързано през него - компютри, монитори, принтери и т.н. Натоварил съм UPS-а почти до границите на възможностите му и не се притеснявам, щото неговата задача е да работи само 7 секунди докато се запали генератора и 1 секунда докато се изключи. Във фирмата е същото - има много UPS-и и всичките работят само по 7 секунди докато запали генератора.

Тази система работи безпогрешно и имам сървъри, които през последните 10 години НИКОГА НЕ СА БИЛИ ИЗКЛЮЧВАНИ аварийно поради спиране на тока. Единствено веднъж на 4-5 години се налага да се сменят акумулаторите на UPS-ите, но тогава спирането на сървърите е ПЛАНОМЕРНО, а не аварийно.

Ти можеш спокойно да скриеш цялата си къща зад един UPS с подходяща мощност и когато спре тока ще имаш предостатъчно време да отидеш и да запалиш генератора на ръка. Въпреки това аз ти препоръчвам да си купиш генератор с автоматично запалване, защото когато тока започне да спира, това никога не са единични случаи. Например в последните 3-4 дена тока у дома спира и тръгва поне 100 пъти. Ако генератора беше ръчен, трябваше да си преместя леглото и бюрото при него, както и суха храна за 3 дена.

ПС: Ха-ха...... екшъна все още не е свършил. В момента този постинг го пиша с генераторно захранване, а докато пишех последните няколко постинга тока премигна поне 3-4 пъти и най-накрая спря окончателно.