+ Ново Мнение
Страница 6 от 7
ПърваПърва ... 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 51 до 60 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    Точно в това ти е грешката. ...
    Ако наистина си беше направил експеримент с голямо натискане, щеше да забележиш как падат оборотите, което всъщност е критерий, че генератора се претоварва. А ако има и защита, сигурно щеше да се срива.
    Там е работата, че два часа изтезавах зверски шлайфа и натисках колкото мога. Или по-скоро доколкото диска не започваше да се разрушава. Наистина натисках яко. Отидоха 4 диска... Има защита, но тя не се задейства. Единствено не съм премерил реалната консумация. Следващият уикенд ще повторя упражнението с ватмер и ще снимам.
    Георги Русинов

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    52

    Истинския генератор е инверторна ХОНДА .... Ползвам такива. Откакто купихме, се родих ....
    На полето за 12 часа работа изгаря 2 литра бензин ....


    .
    Валентин Савов
    СК"Моделист" гр.Горна Оряховица

  3. #53
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Истинският генератор за хоби цели е "HONDA EU 10i"!
    Само че цената му от около 1700 лева е меко казано непосилна за средностатистическия моделист.


    Истинският генератор, способен да захрани повечето професионални инструменти е "HONDA EU 20i"!
    Неговата цена е около 2300 лева и е някакси по-оправдана с оглед двойно по-голямата мощност.


    Да, чудесни са, работят перфектно! Мога да кажа, че това са идеалните агрегати.
    Само че са като Фераритата - нещо не ги купуват много...
    Георги Русинов

  4. #54
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Колеги,
    гледам само за утре има обявена продажба на инверторен четиритактов бензинов генератор 1200W в лидъл.
    В другите страни е бил в продажба от 25-ти и има тук там добри отзиви.
    Аналогичен ейнхел е около 800лв. А марката Парксайд до момента поне, показва добро качество при нещата които съм купувал.

    Parkside 1200w Petrol Camping Boat 4-stroke Inverter Power Generator Leightweight & Portable

    Very lightweight, portable and easy to use inverter generator

    Perfect for providing clean source of electricity whenever you need it
    Digital inverter technology provides sturdy, distortion-free voltage, just like the power grid – ideal for electrically sensitive devices tv, dvd's,laptop, computers, phone, lamps etc
    Exceptionally compact generator with long lasting 4-stroke OHV petrol engine, providing max 1200 watts max output, activated by a reliable pull starter.
    Ideal for taking out Camping, caravanning, motor homing,outdoor events etc
    With multiple safety features including automatic power switch-off on overload, low oil level safety shutdown
    Eco-function automatically reduces rotation speed at low power loads
    LED display shows operating status and oil level warning
    Includes 2 impact sockets, 1 screwdriver and 1 oil filling bottle
    Anti slip, anti-vibration feet
    Easy to carry handle
    Compact and quite generator



    Technical data:


    Achievement: maximum 1,200 watts
    Continuous duty: approx. 1,000 watts
    Output: standard 230 volts
    Runs for 5 hours @ 2/3 load (better than most)
    Large Fuel Tank: approx. 4.2 liters (larger than most)
    Automatic voltage regulator
    Over load circuit breaker
    Low oil shutdown
    Weight: Lightweight only 13 kg
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #55
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Генераторът е перфектен!

    Пробвах такъв лично. За съжаление промоцията ме свари твърде далеч от магазин на Лидл. Със сигурност ще ги пуснат пак, а в най-скоро време очаквам да пуснат незакупените бройки на по-ниска цена.
    Досега съм купил почти всички инструменти, които са пуснали за себе си и дублирах голяма част за службата. Доста от тях се използват в професионална работилница (в нашата фабрика) вече няколко години и няма нито един, който да е дефектирал. Аз собственоръчно развалих едно шлайфче, но го претоварих сериозно... Въпреки това гаранцията го "ремонтира". Признах си, че е натоварен, но въпреки това уважиха гаранцията.

    Много добро попадение е 22-волтовата ударна акумулаторна бормашина. Ръчните инструменти също са на много високо ниво (става дума за по-големите, а не малките комплекти). Мотоциклетните аксесоари не отстъпват на "марковите".
    Следващото, което мисля да купя е компресор.
    Георги Русинов

  6. #56
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Аз успях да грабна един от трите налични за продан :)
    За сега прави много добро впечатление.
    Не е много шумен. Пали доста лесно.

    Жоро, какво друго се препоръчва за разработване на такива машинки освен упоменатата в инструкцията смяна на картерното масло след първите часове работа ?
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Абсолютно нищо.

    Сменяй по-често маслото (дори по-често от указаното), пери му по-често филтърчето (дунапренче) и толкоз.

    Препоръчвам да използваш висококачествено синтетично масло, по възможност естерна синтетика.

    Горещо препоръчвам IGOL PROPULS RACING 10W60

    Георги Русинов

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Наскоро съвсем случайно и импулсивно купих този генератор:



    Много добра машинка!
    По нищо не отстъпва на прехвалените Хонди (имам алергия към марката).
    Георги Русинов

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Време е за малко впечатления.

    Ами... с огромна изненада се оказа, че "отвътре" агрегатът е Хонда.
    Произведен е в Чехия (не в Азия) и има малки разлики по дизайна на външната пластмаса. Вътрешността е абсолютно същата като на HONDA EU20i.
    Двигателят е един и същ, електрониката е абсолютно същата, резервоарът, турбината и изобщо всичко.
    Сравнението направих с помощта на мой приятел, който има EU20i и се съгласи да тестваме.
    Единствената разлика, която открихме с мой приятел е в кабелчето на свещта. При неговата Хонда, то е отлято към бобината, докато при моя генератор е сменяемо. Иначе и бобината е същата.

    Направихме тестове за претоварване с плавно увеличаване на товара. И двата генератора дават сигнал за претоварване на един и същи товар.
    Направихме и тестове за работа в паралел. Никакъв проблем!
    Книжките с упътване са 100% еднакви - като текст и като символи.

    Само цената е доста различна...

    Дотук съм на 7 часа. Въпреки препоръката за първа смяна на маслото на 20 часа, аз смених първото масло само на час и половина. Разработката направих на интервали по 10-15 минути с малък товар 150-300 вата. Останалите часове до 7-те включих 50 ватов диод, хладилна чанта 100 вата и хлебопекарна. Използвах излет в планината за тест.
    Какво да кажа - нямам думи. Машинката е тиха, икономична и стабилна.

    Дойде БЕЗ масло в картера. Имаше само няколко грама потъмняло масло - явно е тествана и настройвата в завода. В упътването изрично беше написано, че маслото е ИЗТОЧЕНО.
    В горчивия ми опит с нашенски дилъри и сервизи на различна моторизирана техника, съм се сблъсквал с какви ли не дивотии. Липсата на масло ми подсказа, че генераторът НЕ е минал през ръцете на българи, т.е. това е стока, доставена директно от чуждестранен дилър/дистрибутор (в случая голяма немска верига).

    Въпреки препоръката, мъдреща се на големия стикер, използвах друг вид масло - естерна синтетика с вискозитет 10w60.
    Георги Русинов

  10. #60
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Още малко впечатления:

    Вчера взех генератора на село, за да преправя дворната врата. Използвах шлайф 700 вата за около 40 минути, след което направих втора смяна на маслото на 7 часа и половина. Направи ми впечатление, че "металикът" е по-малко, отколкото в първото масло (което запазих за сверка), но все пак го има. Това показва колко важно е маслото на нова 4-тактова машина да се сменя дори по-често от указанията на производителя.

    "Металик" наричам фините метални частици, които плуват в маслото и НЕ се утаяват веднага. Виждат се при леко разбъркване с пръст или клечка. Ако в маслото няма следа от метални частици, след прекарване на пръста отстрани не остава следва.

    Следващата смяна ще направя на 15 моточаса - след още 7,5 моточаса. След това ще сменя на интервали от 10, 25 и 50 часа. Ще се съберат общо 6 смени на маслото за първите 100 часа работа.
    На 50 часа ще направя контролно замерване на хлабините на клапаните. За целта трябва да си осигуря нова гарнитура за капака на клапаните плюс една резервна.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен