+ Ново Мнение
Страница 5 от 7
ПърваПърва 1 2 3 4 5 6 7 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 41 до 50 от общо 65

Тема: Бензинови генератори

  1. #41
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    На 1500, ама за каква мощност тава дума? Каквото и да намериш, винаги има по-добро, та много важно е да можеш да формулираш очакванията си. Имам наблюдение над няколко Райдер-а, които от години работят и не създават проблеми.

  2. #42
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    А пък ако живеехме в нормална държава където всеки да си върши работата както се полага то всичките блокове на АЕЦ щяха да работят. Тези енергоразпределителни дружества ако си бяха Български и хората в тях да си вършеха работата правилно и навреме без да ламтят за огромните печалби дошли от скапания ток и свалените 20 кожи от гърба на бедния средностатистически Българин то тогава ток щеше да има на десетократно по ниски цени, и изобщо нямаше да се чудим къв генератор да си купим с цел да си усложняваме живота.

  3. #43
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Quote Originally Posted by Николай View Post
    ...Имам наблюдение над няколко Райдер-а, които от години работят и не създават проблеми.
    А по колко часа имат навъртани без прекъсване най-много ? Това е интересното, ако знаеш ?

    Разговарях вече с търговци на генератори от този ценови клас. Никой от тях (колкото и да му се искаше) не се осмели да ми предложи стоката си с гаранция, че ще работи без проблем повече от 8 часа! А един ми сподели, че последния повреден е работил 13 часа само! Странна ситуация .. търговец да не иска да ти продаде стоката си
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Марти, в момента в Лидъл има на промоция генератор с 3 годишна гаранция...

    Не знам за какви часове и кашкавали става дума, но моето китайско боклуче работи по 5-8 часа нонстоп всеки път, когато съм на летището или на излет. Най-дълго е работил 18 часа без спиране при натоварване 50-70%. Най-голямо натоварване съм правил в лятна жега - 8 часа нонстоп с два халогена по 300 вата, за да тествам честотата. Поне 10 хляба съм изпекъл с него това лято... С качествено масло и гориво няма абсолютно никакви проблеми. Също така е много важно филтрите да се поддържат в кондиция.
    Не споря, може и да съм ударил късмет. Агрегатчето се води марково, въпреки че по нищо не се различава от китайчетата в Метро.

    Аз бих те посъветвал да провериш дали агрегат на газ би работил в минусови температури.Токът от генератор е много скъп, а газта дава най-евтин ток.
    Георги Русинов

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    На газ става без проблеми, стига да е 4-тактов.

  6. #46
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Жоро, преди малко ги гледах тия генератори ... 2800W, 7HP мотор. Тежък, шумен и не са му малко парите... Имам допир с други уреди под тази марка и въпреки наблягането на зеления цвят в корпусите (а той е цветен код за професионалните уреди) имат много недомислици. Но след отстраняването им си работят ок Твоята малка гардения си остава фаворита ми засега - желанието ми като минимум е захранването на помпата на парното, осветление, TV и сателитен декодер. Жалко че няма да устиска за хладилника

    Николай, ясно че е трябва да е четиритактов. Но какъв изпарител ще ползваш за газта и как ще го подгряваш ? Това не ми е ясно.
    А търговеца с който говорих относно генератор, който беше с опция на газ, ми сподели, че освен едни 60 лева поне за газовата ще трябва и голяма доза търпение защото тия около 350 лв много трудно се настройват в правилния режим на газ. И най-добре да си карам на бензин. Незнам дали това е така - това ми каза.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    Jan 2013
    Мнения
    122

    Изпарител БРЦ, те са с отделна камера за антифриза и не са проблем спукани мембрани и уплътнения. Част от газовете от ауспуха се пускат през отоплителната камера на изпарителя и осигуряват отоплението без проблем. Колкото до настройка, елементарна е и е по-лесна от на автомобил. Колкото с по-малка мощност работи изпарителя, толкова по-постоянно е съотношението гориво-въздух на различни режими. Смесителят ще трябва да си го направиш, има предлагане на мотоциклетни решения за газ, но не зная някой в Бг да предлага, а и цените не са ми известни.

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Днес най-сетне се наканих да напасна входната врата на кооперацията, в която живеем. Шината, която се намира под 120-килограмовата врата с годините леко се е надигнала и пречи на вратата да се затваря добре.

    Запалих агрегатчето, взех малкия шлайф (550 вата) и застъргах. Установих, че 3-сантиметровата стоманена шина няма да се изтърка толкова лесно, колкото си мислех и се наложи да включа по-големия шлайф - 1200 вата. Мина ми през ума да пробвам какво ще се случи ако го включа в генератора, после размислих. Да, ама не, започне ли да ме гложди, няма спиране...
    Както и да е, включих флекса в агрегата и стартирах от най-бавната степен - шлайфът ми има регулиране на оборотите.
    Много бързо установих, че на агрегата хич не му пука от тази консумация и усилих докрай. Последва два часа търкане с прекъсвания през 10-15 минути за смяна на диск и почивка на ръцете. Напоследък силата не ми е силна страна...

    Ами... хайванчето устиска на напъна без никакъв проблем. В хладното време дори не успя да загрее като хората - генераторната част беше с телесна температура.

    Изобщо не очаквах подобен резултат. На всички подобни генераторчета пише максимална консумация 650 вата... Пращях го с 1,2 киловата без грам да ме е жал и то взе че се справи. Нито веднъж не се задейства защитата. Само не се сетих да включа ватмера да видя колко точно минава през кабела.
    Георги Русинов

  9. #49
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    ...... Само не се сетих да включа ватмера да видя колко точно минава през кабела.

    Точно в това ти е грешката. Нали не си забравил, че има Закон за запазване на енергията. Няма как да дърпаш от генератора 1200W, ако тази мощност (енергия) не я изразходваш някъде. На празен ход мотора на ъглошлайфа работи с не повече от 50-100W и само ако натиснеш диска силно в метала, само тогава мотора се натоварва и дърпа голям ток.

    Ако наистина си беше направил експеримент с голямо натискане, щеше да забележиш как падат оборотите, което всъщност е критерий, че генератора се претоварва. А ако има и защита, сигурно щеше да се срива.
    Росимир Матеев

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    Feb 2012
    Живее в
    близо до София
    Мнения
    70

    И на мен ми престои преправяне на B&S на газ и ми е интересно да чуя мнението на някой ,дето вече го има направено това.Имам изпарители от колата ми,ама как да ги нагрявам...Един приятел ми показваше как со е решил проблема като е увил тръбичката за газа около аспуха и никакви изпарители не ползва.
    Атанас Георгиев

    0878640251 soton@mail.bg

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен