Визуализирани са от 1 до 10 от общо 10

Тема: DJI Flamewheel F550

Threaded View

  1. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by Mateev View Post



    Та има ли някакъв начин това да се сметне или определи по лесен начин, без да се налага да се купуват батерии с различен капацитет за стотици долари?
    Естествно е, че има решение графоаналитично.
    Герги Русинов преди мене даде отговора на въпроса(теста с кантара), аз само добавих това, което ми бе оставено.
    Технологията е, прилага се теста с кантара, в резултат на което имаме определен брой точки от зависимостта мощност – статичен упор.
    Принципно 3 замервания са достатъчни за да се направи полиномиялна регресия за крива от втори ред.
    След което, ако има дата-логер със записващо устройство може да се снемат данни за мощност – височина при определено тегло и повторят с примерно добавяне на 50грама олово .
    Или съставяне на уравнение на движение на тяло имащо различни маси. Там само не ми е ясно, как ще отчетем силата на съпротивлението.
    В резултат от горното ще се получи едната от функционалните зависимости свързващи енергията и теглото на батериите.
    Другата идва от батериите- имаме функционалната зависимост между разполагаемата енергия на батериите и теглото им.
    Следва триково плотиране на зависимостите в една обща координатна система
    Трикът се състои в деленето на максималното значение на величините и представянето им в безразмерен вид за да могат и двете графики да бъдат поместени в първи квадлант на декартовата сискема и да имат обща пресечна точка с координати Y=1 X=1.
    Търсим максималното разстояние между двете линии и съответстващите стойности по ордината и абсциса. Получените значения се умножават по максималните стойности на които сме разделили и получаваме оптималното тегло.
    Последна редакция от Иво горанов; 29.09.2014 на 10:58.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен