Браво!
Всичко е на ниво и резултатите го показват!

Аз, обаче, бих си позволил да коментирам витлата и това, което се случва около тях. Функцията на витлата не е просто да присъстват и да се въртят. Това е ясно на всеки. Правилният (или по-скоро подходящият) подбор на витла е от най-голямо значение за консумацията, греенето, товароносимостта и дори устойчивостта на вятър.
В конкретния случай имате едно огромно предимство - можете да подберете витла без да правите каквито и да е сметки, тъй като те работят в статично положение. Така старовремският тест с кантарчето и ватмера е напълно и 100% обоснован и може да покаже абсолютно реално какво се случва и как да бъде коригирано.

Аз бих се доверил на немски витла от марката Graupner, дори те да са за ДВГ. Знам, че звучи странно, но разликите между едното и другото са в здравината и зоната на охлаждане. Прави ли ви впечатление как масово разпространените витла за електродвигатели са с оширени лопатки близо до центъра? Това не е случайно! Това е една универсална процедура, която в повечето случаи пречи и създава допълнителен товар. Реално витлото работи само с последната си 1/3 и дори 1/4 от лопатките. Всичко останало е крепеж и подвеждаща зона...
Освен това, е нужно да се обърне внимание и на това какво има зад витлото (в случая под него). Всеки кабел, всяка плоскост, всяка свинска опашка могат да влошат потока и така да понижат ефективността. Аз бих разположил всичкото окабеляване и диодите в долния ръб на рамената, а не на страничната им част.
Освен теста с кантарчето, съществува и друг показател за ефективността на витлата. Колкото са по-тихи, толкова по-качествено работят. Създаването на шум е показател за конфликт някъде из невидимия поток.