+ Ново Мнение
Страница 1 от 2
1 2 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 18

Тема: Изолиране на контролер

Threaded View

  1. #1
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Изолиране на контролер

    Колкото и добре да е изработен и изолиран един модел, понякога се случва да попадне вода в спийд контролера.Някои колеги го потапят в лак/няколко пъти/, за да се предпазят от евентуални проблеми. Кой е наи -подходящия за целта ?Моето притеснение е породено от факта,че ако някъде има микро пукнатина и влезе влагата от там, много трудно би се изпарила......Все пак ще съм бладодарен ако знаещите споделят опита си...
    Станислав Христов

  2. #2
    Автор Аватар на Николай Николов
    Регистриран
    Feb 2010
    Живее в
    Чирпан
    Мнения
    173

    Лака е добър избор 3/4 бани е добра идея
    Има и друг вариант със смола но недостатъка е че недай се боже изгори или му стане нещо голямо чекане ще е
    За това си мисля че лака е добър избор

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    17

    Лакирал съм контролери с яхтен лак/полиуретанов еднокомпонентен/ 2-3 пъти и не ми е създавал проблеми.
    Красимир Спасов - СОФИЯ

  4. #4
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ето специализиран лак за печатни платки:

    http://constructor.bg/shop/product_i...53949cd34f2de2
    Росимир Матеев

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Контролера с охлаждане ли е, щракни му снимка. За изолиране от вода съм мислил обмазване със силикон. Има на Виктор Ренц един черен, който лепи по - здраво от обикновените, но се сваля по - лесно от лепилата. Аз го ползвам за гарнитури и съм много доволен.
    Има го по магазините за авточасти, тубичка 250 гр е около 10 лв.

  6. #6
    Наблюдател Аватар на nenovvv
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    31

    Обмазването със силикон върши работа, но за около година. После влиза вода покрай жиците.
    Ами какво да правим с приемника ? ....
    Най-добрия вариант (според моя скромен опит) е 50 см тоалетна хартия сгъната и поставена на транеца. И преди всеки старт се поставя нова. Приемника се слага върху акумулаторите, а реглера вертикално на дясната преграда пред рулевата машинка.


  7. #7
    Заслужил Автор Аватар на steysi_gb
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    239

    Преди около два месеца потопих контролер двукратно в Яхтен лак Леко .... След около 30 старта мога смело да заявя-Доволен съм,въпреки ,че няколко пъти беше "качествено изкъпан"
    Станислав Христов

  8. #8
    Наблюдател Аватар на Juniur86
    Регистриран
    Jun 2010
    Мнения
    11

    Относно силикона бих се включил в разговора. Съществуват много, ама наистина много видове силикони, като се започне от акринните санитарните и се стигне до структурните силикони а от тях по колко под вида има няма да коментирам. Различните силикони са направени да се използват в разлини условия и за различни цели. За тази цел ( предпазване на контролери от вода) бих ви препоръчал следния силикон Марка: "Dow Corning" от серията 791. Издържа на температури от порядъка на 150С и нагоре със висока еластичност и добри залепващи свойства.

  9. #9
    Заслужил Автор Аватар на Penev
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    439

    За многото силикони е точно така. Много важно е силикона да НЕ Е на киселинна основа. Повечето видове предлагани на българския пазар са със солна киселина. Това ги прави изключително не подходящи за използване в електронни устройства. Ако не след месец до максимум година пистите на платката на приемника ви ще бъдат силно окислени, дори е възможно на места да прекъснат. Само окисляване ще влоши достатъчно работата на приемника.
    Димитър Пенев

  10. #10
    Наблюдател Аватар на Juniur86
    Регистриран
    Jun 2010
    Мнения
    11

    Относно киселинноста не съм много запознат за това съдържание в силиконите но за този който съм писал мога категорично да кажа че няма такава опасност все пак се използва за лепене на стъкло към различни материали като стъкло керамика алуминий. Всички знаем какво става с алуминия когато е подложен на атмосферни влияния .... Мисля си че ккойто и структурен силикон да се ползва е малко вероятно да бъде проблемен.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен