+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 21

Тема: SICKLE 3D

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    SICKLE 3D

    Дойде време да извадим форума от изкуствената кома. С тази тема слагам началото на няколко други теми, в които ще споделям сглобяването на много модели, които досега отлагам във времето.

    Преди всичко искам да изкажа огромната си благодарност към Иво Горанов, че ми гласува доверие и ми позволи да сглобя този модел за него. Аз много обичам да сглобявам модели, дори повече, отколкото да ги карам, но съхранението вече става сериозен проблем. Не мога да се разделя с никой от моите модели, не мога и да ги продавам. Затова намерих най-чудесното решение - да сглобя модел за някого. Особено когато това е скъп приятел и особено когато моделът е качествен. Всъщност за качеството ще поговоря по-натам.
    На този модел ще обърна по-специално внимание. Сглобяването ще става изключително внимателно и ще използвам само най-добрите материали и инструменти. Досега съм показвал техника на работа, която е бюджетна. Този път ще вложа най-добрите възможни лепила и ще използвам само висококачествени инструменти.
    Започвам с тялото. Снимки на схематично сглобен модел ще приложа в близките почивни дни, защото в момента (отново) нямам с какво да снимам.

    Click image for larger version

Name:	27.04.14 - 1.jpg
Views:	1153
Size:	81.9 KB
ID:	6811

    Размерите са 2 Х 2 метра (колко просто казано), а материалите са... всъщност, ще видите по-нататък.
    Георги Русинов

  2. #2
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Суперррр! Очаквам с интерес развоя
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  3. #3
    Наблюдател Аватар на Lock-on
    Регистриран
    Dec 2013
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    28

    И аз ще следя темата с интерес. Успех!
    Веселин Щ.

    С кеф си направен, с кеф си живей!

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Въпросната 3D Акробатика е правена за високо спортно майсторство.
    Това означава високо квалифициран моделист трябва да я събере.
    Щеше да е грехота това да седи из таваните сред хаоса и кощунство ако го събрера щото колкото и да обичам самолетите не им разбирам.
    Освен това ще имам и повод да се разхождам до Пловдив когато това лети.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    УАААУУУ!!!
    Жестоко и от сега се вдига ''адреналина''...браво...
    Ще следя темата...ще има и много въпроси ???...браво...
    Успех!!!
    Александър Илиев

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2012
    Живее в
    гр.Пловдив или Норвегия
    Мнения
    18

    Няма ли да има продължение вече?

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Има, имааа!!!
    Преди доста време пристигнаха машинките и вече са определени местата им. За съжаление не ми остава никакво време за да пиша по темата, но това ще се промени. Ще мога да поместя много информация в малко време.
    В момента се печем на служебен огън и се прибиран скапан. Скоро идва отпуската и ще мога да публикувам свършеното дотук.
    Това лято моделът ще лети!
    Георги Русинов

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Донякъде е мотивиращо - сега ще имам място за нови модели. Със застудяването, вече спокойно мога да поработя по 3D-то на Иво, което доста се заседя.
    По него хвъркало вината е моя.
    Все не успях да отделя време да изнамеря останалите чаркалаци. Възникна и още един проблем. Оказа се че прехвалените MGM Compro Не въртят надеждно моторите с неявнополюсни магнитни системи. Наложи се да го науча доста болезнено с профукване на стартове на отговорно първенство. Контролера дето ги върти Маркус MX4 е с меню за F5B(за където си бе предвиден преди години), На всичко отгоре бе удавен и трябва го пращам за ремонт а Марк само това чака че си няма работа.
    Така че при мен драмата е контролер. За Микадото също взех MGM Compro
    Проблемът не е финансов. Лодките и да спират нищо им няма ама това във въздуха

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    При мен също има забавяне, отново по причина СЛУЖБА. Прибирам се смазан от проблеми и търчане и колкото повече се опитвам да наваксам, толкова по-зле става. Заради тази работа ( която, впрочем харесвам до безумие ), се нложи да жертвам не само личното си време, нерви и спокойствието на семейството си, но и 85 килограма от себе си. Въпреки това, смятам да продължавам с това темпо, защото само така се чувствам жив.
    Поставям си срок до идната пролет моделът да бъде във въздуха. Реално той чака силова установка и захранване.
    Иво, предложението ми за як ДВГ още е в сила! Само да кажеш... 😀
    Георги Русинов

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Минах го този етап. При мен бе още по трагично. Останах извън хобито и спорта 20 години в безсмислена надпревара по стълбата за да проумея че съм объркал манастира. Завиждам ти за желанието ти да работиш.
    За хвъркалото ще си бъде електо с мотор Neu-Nidec - 1912 kv 840 ти ще решиш на колко клетки и колко да тежат За контролера имам време имам и резервни опции.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен