Дойде време да извадим форума от изкуствената кома. С тази тема слагам началото на няколко други теми, в които ще споделям сглобяването на много модели, които досега отлагам във времето.

Преди всичко искам да изкажа огромната си благодарност към Иво Горанов, че ми гласува доверие и ми позволи да сглобя този модел за него. Аз много обичам да сглобявам модели, дори повече, отколкото да ги карам, но съхранението вече става сериозен проблем. Не мога да се разделя с никой от моите модели, не мога и да ги продавам. Затова намерих най-чудесното решение - да сглобя модел за някого. Особено когато това е скъп приятел и особено когато моделът е качествен. Всъщност за качеството ще поговоря по-натам.
На този модел ще обърна по-специално внимание. Сглобяването ще става изключително внимателно и ще използвам само най-добрите материали и инструменти. Досега съм показвал техника на работа, която е бюджетна. Този път ще вложа най-добрите възможни лепила и ще използвам само висококачествени инструменти.
Започвам с тялото. Снимки на схематично сглобен модел ще приложа в близките почивни дни, защото в момента (отново) нямам с какво да снимам.

Click image for larger version

Name:	27.04.14 - 1.jpg
Views:	1190
Size:	81.9 KB
ID:	6811

Размерите са 2 Х 2 метра (колко просто казано), а материалите са... всъщност, ще видите по-нататък.