+ Ново Мнение
Страница 2 от 3
ПърваПърва 1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 21

Тема: SICKLE 3D

  1. #11
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    ........ Заради тази работа ( която, впрочем харесвам до безумие ), се нложи да жертвам не само личното си време, нерви и спокойствието на семейството си, но и 85 килограма от себе си. Въпреки това, смятам да продължавам с това темпо, защото само така се чувствам жив.
    Поставям си срок до идната пролет моделът да бъде във въздуха. ........

    А килограмите ти колко ще бъдат напролет? Ела да ти дам малко, за да не те издуха вятъра.....
    Росимир Матеев

  2. #12
    Автор Аватар на Пулевски
    Регистриран
    Sep 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    194

    Вятъра от перките ще го издуха...
    Мисля да му вържа единия крак за генератора, а другия за хладилника, хем да му е по-близо бирата...
    Майтап няма... цяло лято не можах да го изкарам на писта да летим
    и сега като се присети и почна да троши наред... Не е убаво тъй, майна! Фащай симулатора!
    Стоян Пулевски '71 набор.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Иво горанов View Post
    Минах го този етап. При мен бе още по трагично. Останах извън хобито и спорта 20 години в безсмислена надпревара по стълбата за да проумея че съм объркал манастира. Завиждам ти за желанието ти да работиш.
    За хвъркалото ще си бъде електо с мотор Neu-Nidec - 1912 kv 840 ти ще решиш на колко клетки и колко да тежат За контролера имам време имам и резервни опции.

    Браво, Иво!

    И моят манастир изглеждаше объркан, но когато ми връчат камбаната и ми кажат да я бия когато и както си пожелая, ми иде да курдисам още девет камбани и да ги бия до спукване, щото по-хубаво от това простата ми глава не знае.

    Идната седмица ще публикувам развитието до тук по модела. Тя и работата не е много, на този етап ме спъват дреболии - крепежи, щипки, жила и прочие. Искам всичко да е скрито и да няма нищо стърчащо. Още мисля как да задвижа опашните кормила по такъв начин.
    Георги Русинов

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Mateev View Post
    А килограмите ти колко ще бъдат напролет? Ела да ти дам малко, за да не те издуха вятъра.....
    Аааа, нье! Твръдо НЬЕ! Нужни бяха години, за да намеря правилния начин за справяне с проблема. Искрено се надявам тази събота да ми се отвори пътя през Габрово. Ще имам няколко минути и имам желание да споделя. :)




    Quote Originally Posted by Пулевски View Post
    Майтап няма... цяло лято не можах да го изкарам на писта да летим
    и сега като се присети и почна да троши наред... Не е убаво тъй, майна! Фащай симулатора!
    То липсата на летене надхвърли година... Апропо, не е до симулатора. Всеки модел си има своите особености и... те се забравят. При такъв хангар е невъзможно да се поддържат нонстоп. Опитвам се, но очевидно вече не се справям. Ще редуцирам бройката за сметка на качеството. Китайските модели имат един недостатък - всеки си има някакви дребни кусури, които трябва да се помнят. А времето не прощава, най-вече на паметта...
    Георги Русинов

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    В твоя случай ТИ си в точния манастир.

    За хвъркалото както знаеш нищо не разбирам. Знам че 3D трябва може да се помести в рамка 200 х200. Другите строителни изисквания нямам идея дори не знам кой клас и правила. Малко е вероятно да се науча да го карам и идеята ми е да имаме и ние в БГ качествен модел 3D.
    Вече съм направил компромис с крилата.
    Преди да пратя сервата проверих куп възхвалени такива и ако не стават ще търся пак. Ако знам с кви обороти трябва се върти перката ще му се направи нов мотор ако този не е подходящ. Батериите са ясни ще бъдат направени каквито трябва.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    Какво стана с продължението???
    Цял месец ни вест ни кост!!! Чакам снимки......,ако има!!!
    Успех!!!
    Александър Илиев

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Quote Originally Posted by sa6o View Post
    Какво стана с продължението???
    Цял месец ни вест ни кост!!! Чакам снимки......,ако има!!!
    Успех!!!
    Кацнах вчера
    Още ходя по къс ръкав за ужас на околните. Със сигурност в близките дни ще извадя мотора. Контролера няма да бъде MGM Compro. (Такива измамници са .........)

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by sa6o View Post
    Цял месец ни вест ни кост!!!

    Има кости! По-точно пукнати ребра...

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    Искрено се надявам тази събота да ми се отвори пътя през Габрово. ...
    Трябваше да съм на мото-сбирка на един язовир в Северна, но още стана фал още с тръгването. Паднах здраво с мотора и се понатъртих. Спукани ребра, натъртени коляно, лакет и рамо плюс лошо протрит глезен.

    Вече съм ОК, но това е положението.

    През уикенда ще има дългообещаваните снимки! :)
    Георги Русинов

  9. #19
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Уау... съжалявам за случилото се с теб ... чудех се 'що не се обади
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    варна
    Мнения
    528

    Явно тази година е много дървена. Толкова нещастия ни сполетяха че ..........
    Георги оправяй се бързо и не ги мисли моделите.

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен