+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 20 от общо 20

Тема: Нова придобивка!

  1. #11
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Благодаря за съветите!
    Явно двигателя наистина ще иска още разработка с по - малкото витло, защото проблема с гасненето при подаване на газ си е на лице и то доста серозен. Но е възможно и иглата за ниските обороти да не е съвсем като хората. Живот и здраве в Казанлък ще видя дали ще мога да примамя някой с една бутилка домашна, да помогне за донастройването и облитането
    Честно казано, да не ме беше толкова страх, че ще угасне във въздуха в най - неподходящият момент, до сега да съм го подкарал!
    Константин Фъртунов

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Gogo55 View Post
    ... хем да не му идва тежко и да гасне при рязко подаване на газта. За мене тежко идва витлото когато не може да развие над 10 500об/мин.
    Адаш, ще ме прощаваш, но гасненето е свързано с недобра настройка на карбуратора, лошо гориво или недобре подбрана свещ, а не с витлото.
    А меренето на обороти на място няма нищо общо с оборотите и качеството на работа на витлото при разтоварване във въздуха - това зависи от качествата на самото витло. Все пак всичко става в полет, а не на земята.

    Витлата на Master, особено К-серията са доста меки и не работят така добре както твърдите Graupner. Освен това теглото на витлото е важно за модела, а не за двигателя. Всъщност повечето мотори работят по-добре при витла с по-голяма маса.
    Георги Русинов

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Bruchpilot View Post
    Благодаря за съветите!
    Явно двигателя наистина ще иска още разработка с по - малкото витло, защото проблема с гасненето при подаване на газ си е на лице и то доста серозен. Но е възможно и иглата за ниските обороти да не е съвсем като хората. Живот и здраве в Казанлък ще видя дали ще мога да примамя някой с една бутилка домашна, да помогне за донастройването и облитането
    Честно казано, да не ме беше толкова страх, че ще угасне във въздуха в най - неподходящият момент, до сега да съм го подкарал!
    Моторчето има нужда от реглаж или от друго гориво. Ще ти помогна за настройката с най-голямо удоволствие. Тези АСП-та са работни добичета и веднъж настроени работят перфектно. Възможно е да се нуждаеш от по-топла свещ или от повече нитрометан в горивото. Също така може да има нужда от реглаж на горивната камера - тя също се настройва ако проблемът не се реши по другите начини. Някои двигатели имат тази особеност. Идват със стандартна гарнитура, но може да се слагат по-дебели, повече на брой или да се отнемат. Това е краен вариант, но съществува и е лесен. Понякога причината е в нищожна грешка при изработка и от там режимът страда.

    По отношение на разработката: ако се прави, може да е по два начина - на място или във въздуха. Моторчето е с ABC двойка и доста често двойките са твърде стегнати. При нисък процент масло в горивото това създава сериозно триене ако времето е хладно. Предизвиква трудно палене и също води до гаснене, но в хладни или студени дни. При топло време проблемът не е толкова осезаем и двойката се охлабва след 30-40 минути работа. Причината е в линейното разширение на различните метали. Цилиндърът не е цилиндричен и в горната си част се стеснява. Направено е така, че да компенсира разликата в температурата в различните точки на цилиндъра. Близо до камерата температурата е по-висока и това "охлабва" двойката. Цилиндърът става цилиндричен при достигане на работната температура. Ако моторът е загрял и бъде рязко надавен, той дори губи компресията си за няколко минути. На практика е почти невъзможно да затегне, за разлика от двигателите с "черни" двойки. Там допуските са доста по-големи и за уплътняване на помощ идват сегментите. И едните, и другите си имат предимства и недостатъци... но да не се отплесвам.

    Не се плаши от гаснене във въздуха. Опитай се да го оттренираш с по-спокоен модел. Конкретно този е достатъчно лек и с достатъчно площ. Винаги можеш да го кацнеш, стига да е на поне 50-тина метра височина. Ако не можеш да устоиш на изкушението, запомни следното - ако се случи да изгасне, не се панирай! Ако си ниско, подай команда, за да насочиш модела горе-долу към най-близкото възможно за кацане място и веднага след това го спусни под 30-35 градуса надолу. 2-3 метра преди земята изравни и кацаш. Това е най-безопасния начин за кацане по принцип.
    А ако моделът изгасне по-високо, просто го изпланирай. С това тегло той има всички качества да планира сравнително добре.
    Георги Русинов

  4. #14
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Всъщност самото кацане със спрял двигател не ме притеснява чак толкова, но тъй като при нас условията са малко далеч от идеалните, а и съм свикнал на електро, реших, че ще е най - разумно да не впрягам каруцата пред коня както се казва. Та за това оставям облитането за Казанлък - там писта голяма и да сбъркаш има "запас". А и се надявам да има кой да удари едно рамо
    Отново благодаря за съветите и помоща, всеки път научавам по нещо ново!
    Константин Фъртунов

  5. #15
    Автор Аватар на Slav_s
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    120

    Моят двигател също гаснеше с 12x6 преди да мине 3 4 литра гориво. Свеща която ползвам е ОС 8 а витлата са МА или АПЦ, не вярвам 3 4 % по голяма тяга да са от полза в твоят случай за да си вземаш по скъпи витла. Относно горивото аз лично не ползвам нитрометан, режимите са стабилни и мотора работи перфектно. Съветвам те да започнеш с 11x5, тягата ще е доста над теглото на модела, също така предполагам си настройваш високите на вертикално вдигнат модел
    Слави Чорбанов
    София GSM: 0889 290 525

  6. #16
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Коце, още много ще научиш, ако кажеш нещо повече за ракийката ... майтапя се де
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by Bruchpilot View Post
    А и се надявам да има кой да удари едно рамо
    Най-вероятно ще идвам в Казанлък, обади ми се! Мисля да съм там около 9 часа. Ще съм маскиран, та е твърде вероятно повечето колеги да не ме познаят... ;) оглеждай се за малък червен "пилон-рейсър".
    Георги Русинов

  8. #18
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Ок ще се оглеждам!
    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Коце, още много ще научиш, ако кажеш нещо повече за ракийката ... майтапя се де
    Ама и ти си един подстрекател
    Константин Фъртунов

  9. #19
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Добри новини!
    С помоща на Казанлъчани /те направо са ни осиновили / машинката полетя. Много съм доволен, лети изключително плавно и точно.
    Сега остава само да преживее първите срещи с нашата нива
    Константин Фъртунов

  10. #20
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Споко Коце!
    Самолета ще преживее много срещи с нашата поляна, само незнам дали ти ще преживееш неговите с кравешките ...

    А извън майтапа, страшно съм впечатлен от самолета ти! Надявам се бръмчащо-пушещите да се множат!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Защо не мога да пиша във форума
    от Penev във форум: За форума
    Replies: 1
    Последно мнение: 03.01.2010, 18:28

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен