+ Ново Мнение
Страница 2 от 2
ПърваПърва 1 2
Визуализирани са от 11 до 12 от общо 12

Тема: Въпрос за рициново масло и метанол

  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    May 2011
    Живее в
    Враца
    Мнения
    24

    Супер стана горивото като мина през филтрите - много бистро. Само 300мл успях да прокарам през един филтър. Остана към 30мл страшна мътилка - нищо общо с прецеденото, която си беше на дъното на шишето и не я сипах във филтъра. На следващото правене на гориво може да я прецедя и нея.

    В какъв съд е удачно да си съхранявам горивото, за да не стане като с миналото гориво? Не мисля да правя повече от литър на куп. Имам добри наблудения от бутилките на кока-кола и фанта, но дори и при тях съм заварвал сцепена капачка, но след около 4-5 години престой (и въпреки това етера все още си беше в бутилката).
    Валери Цветков

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    В плътна, непрозрачна!
    Имай предвид, че повечето материали не издържат на времето и маслото. Досега единственото, което ми издържа е пластмасова туба за гориво, закупена от бензиностанция или някой от строителните хипермаркети. Тубите са по 5 литра, но това не е проблем за мен, защото мярката ми е литрова и така правя по около 4,5 литра гориво. На тапата слагам щуцер и сонда, за да зареждам без да отварям капака. Така в тубата мога да съхранявам и 200ml без да се повреди. Предпочитам червените, защото хем пазят горивото на тъмно, хем при силно засветяване все пак се вижда колко има.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Подобни теми

  1. Въпрос за Ц.Т.
    от mmfsr във форум: Самолети
    Replies: 26
    Последно мнение: 04.04.2011, 22:11

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен