Качеството на шперплатите на JAF е чудесно, но имат един недостатък. Купуваш ЦЯЛ лист, което си е много за нормално потребление. Тополовия им шперплат е 2520x1720mm, което си е МНООООГО. :)
Колкото до ФАВО. Купувал съм от тях към 20 тина листа тополов 3мм и съм много силно разочарован. Шперплата им е крив и с много дефекти по листовете. Масово при заявена дебелина от 3мм, получаваш нещо с дебелина от 2 до 4мм и то в рамките на един и същи лист. Проблема с оцветяването не го коментирам вообще. Купувал съм лист 6мм с дебелина в определени участъци достигаща до 8 мм и това в лист 60 на 100 см. В последната ми доставка от тях, от 10 листа 60/100 см имаше 4 листа с разделяне на слоевете на шперплата. След направена рекламация, ми БЯХА ПОДМЕНЕНИ и ми бяха изпратени за тяхна сметка 4 нови листа. При тях нямаше проблеми при слепването, но си остана проблема с вътрешните напрежения и изкривяванията. От тогава пазарувам само от JAF. По-евтино ми е да си взема цял лист 2520х1720 и да си го кътам повече време, отколкото да изхвърлям листове от този на ФАВО.