+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 36

Тема: Лепило

Threaded View

  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    Jan 2010
    Мнения
    451

    Quote Originally Posted by ajcinema View Post
    В допълнение:

    Това лепило е аналогично (да не кажа абсолютно същото) като прехваленото UHU por, с тази разлика, че е 200ml на същата цена. Т.е. 4 пъти повече. :).
    За марката се плаща! Тези двете лепила са идентични, но бизона струва 25, а турското 7 - 8 лв.


  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Не винаги марката означава качествен продукт. Дори напоследък повечето "марки" са символ на масова продукция с изцедена цена и компромисно качество. Търговската надценка и в крайна сметка размера на печалбата е крайната цел на всеки един производител или търговец. Всички знаем как се печелят пари в търговията - или с огромни надценки, или с огромни обороти. Който няма дупе за второто, прави първото додето може...
    Бизон е "марка", която съм ползвал 2 пъти по необходимост и няма да потретя в никой случай.
    Според мен е най-трудно да се открият такива продукти ( в случая лепила), които имат добро качество на разумна цена. За целта се иска много опит, много проби с различни продукти и време за сравняването им. До този момент съм стигнал до две заключения, които за мен са 100% чиста монета:
    1. За лепене на дърво най-добра е обикновената българска епоксидна смола.
    2. За стиропори е най-добро PU лепилото от снимката, която показах.
    Тези два извода ги споделям, но не ангажирам никого с тях. "на везните" съм сложил цена, качество и години експериментиране с различни продукти.
    Последна редакция от ajcinema; 20.04.2010 на 11:00.
    Георги Русинов

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Чесно казано, и аз не съм доволен от марката Бизон- веднъж взех "течен метал" на тази марка и след втвърдяването му, се получи нещо като пластелин л
    Неделчо Брънчев

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    "Течен метал" на мен специално ми звучи налудничаво. Може би човек, който няма никакъв опит с лепилата би се впечатлил от това наименование. Сигурно е такава целта. Всъщност иде реч за смола с метална пудра (най-често алуминиева).
    Георги Русинов

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Нова Загора
    Мнения
    96

    Quote Originally Posted by muns View Post
    За марката се плаща! Тези двете лепила са идентични, но бизона струва 25, а турското 7 - 8 лв.

    За пореден път ще подкрепя това което николай е показал. И двете марки съм ги пробвал и имама доста впечетления от лепилата. Бих казал че бизона е малко по-твърдо от турското, но пък си лепи блестящо. Преди време правих няколко крила от стиропор облечени с фурнир - мога да кажа че това е видът лепило за тази технология. попълва празноти, изравнява профила и ....... просто заема мястото което му предоставиш. ползвал съм го и за депронки - просто фантастиш здраво, леко, ефтино, мечта. А ако си изцапаш пръстите вместо да чакаш седмица просто когато лепиш си приготвяш лакочестителя (ацетон) на жената с памуче и нямаш грижи. Лакочистителя помага дори и да забършеш ако нещо е излязло извън детайлите от депрон. Ако се сетя още нещо ще го споделя.
    Нико - не е важно какво правиш, а как го правиш

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на de_kata
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    1 014

    Искам да попитам, кое е най-подходящото лепило за залепяне на велкро към полимерка и към дъното на лодката? На скоро пробвах със самозалепящо се велкро-лепилото му е много хубаво, но след като се намокри не лепи въобще.
    Неделчо Брънчев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен