+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: За проблемите с бордното захранване

Threaded View

  1. #1
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Това е една много ценна информация. Проблема с мигащите диоди го имахме преди 2 дена още на масата, докато сглобявахме и тествахме новия T-Rex 500. И въобще не ми е минавало през ума, че това може да е нещо сериозно, защото всичко си работеше нормално. Сега ако не друго, поне веднага ще сложа един електролитен кондензатор на свободните пера на приемника. И ще взема да наслагам профилактично и по всички други модели с 2.4 GHz приемници, дори и да не са на Spectrum. Тези кондензатори ако не помогнат, поне няма да навредят.
    Росимир Матеев

  2. #2
    Потребител Аватар на kolibri
    Регистриран
    Mar 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    85

    Понеже не съм въобще на "ТИ" с електрониката бех искал да ми обясните за какво се използват електролитните кондензатори.
    Александър Иванов
    Пловдив

  3. #3
    Admin Аватар на Mateev
    Регистриран
    Dec 2009
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    1 431

    Ами могат да се зареждат и разреждат, само че много по-бързо от акумулаторите (хиляди пъти в секундата). Използват се за филтриране на нискочестотните смущения по захранването.
    Росимир Матеев

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Харманли
    Мнения
    74

    И аз не съм на ти с електрониката но някъде бях прочел, че кондензатора трябва да е 4700nf 10V така ли е или има и други варианти? Взех си такива но още не съм ги пробвал.
    Георги Георгиев

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    4700nf е много малко.Бях внесъл за други цели Panasonic Lov ECR Специална серия и ги пробвах, дори при 1-2 секундно спиране на захранването приемника си работи.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Става дума за пад на напрежението при много голям товар. Една нищо и никаква машинка 5010 има пикова консумация над 1,5 ампера, а какво остава за цифровите? Сигурен съм, че там е възможно да се стигне до пикове над 3А. Какво става, ако да речем 2 машинки ударят едновременно пик? А ако са 3? А ако са 7 или 8 като в някои от моделите ми? При такива пикове не би помогнал никой кондензатор. Става дума за сумарен пик (ток) 7-8-... ампера. Особено при вертолетите, където по презумпция машинките не бива да са какви да е. Бързи и мощни машинки = голяма пикова консумация.
    NiMH акумулатор би клекнал, а повечето ВЕС-ове биха се задъхали...

    Този проблем установих на един модел с 9 машинки. Индикаторът за напрежение започна да се побърква, когато задвижа повече от 6 машинки. При всичките 9 (което се случва в полет, макар и не често), удряше червеното дори при прясно зареден акумулатор (3500 mAh).

    Решението е яки акумулатори. Машинките стават все по-мощни, бързи и гладни. Искат си своето...
    Георги Русинов

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    Aug 2010
    Живее в
    Павел баня
    Мнения
    50

    Напълно съм съгласен с теб за нарасващия глад за ток на сервотата.Те и затова новите машинки се закачат директно на 2S-3S батерии.Говоря са скъпи кондензатори които осигуряват 30-35 ампера ток.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Между другото повече не бих си купил Спектрум. Дори донякъде се радвам, че вече не използвам такъв. Единственото хубаво нещо (според мен) е добре подреденото и интуитивно меню. Всичко останало е трагедия... Ето какво имам предвид

    1. "Сателитните" приемници са ми малък кошмар при поставянето. 7 санта отстояние?!?!?!

    2. Биндването е рядко щастие... Ако приемникът е затворен в модел, удоволствието е пълно - специална букса за зареждане и не знаеш дали се е бинднал както трябва.

    3. Прекъсне ли... 10 секунди аут. За 10 секунди изпивам 2 чаши бира. И без друго през това време моделът е неуправляем. Доста често връзката не се възстановява. ПРОВЕРЕНО!!! Дори по-често става така, отколкото инак. Пробвайте и ще се убедите!

    4. Фалсейф... странно понятие при Спектрум... най-често касае само 2 канала. Божа работа дали се е запаметил или не.

    5. Шахтите за машинки в приемниците... Само при мен ли са по-тесни? Ако включа повече от 3 машинки и пластмасата започва да пука по шевовете. С машинки Спектрум няма проблем, ама... те златни!

    6. Пак биндването... продават си специално кабелче-ключе, но и то златно. И с тънки кабелчета...

    7. Пускам предавателя, пускам приемника и започвам да се ослушвам кога ще каже "тиква"... понякога повтарям процедурата

    Има и още, но да не издребнявам. Всички тези проблеми изчезват с... "Corona"
    Евтини, непретенциозни, тръгват веднага, ресетват веднага, биндват се с копче и НЕ ЗАБРАВЯТ, че са бинднати... Така мисля аз. Е, за телеметрия с обратна връзка не стават, ама айде нема нужда...
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен