+ Ново Мнение
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 22

Тема: За проблемите с бордното захранване

Threaded View

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    1 520

    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Е аз никога не съм имал проблеми с биндването, а до сега съм го правил стотина пъти, ако не и повече. Никога приемника не ми е забравял че съм го бинднал към определеният модел.
    Приемника може да се биндне и без специалното ключе.
    Аз също не съм имал проблеми с биндването, но процедурата е много по-тромава, отколкото на други системи на 2,4. Това ме изнервя, а и се забравя как точно става. Мой приятел ми е звънял в 23 часа с въпроса: "Абе помниш ли как ставаше оня номер със Спектрумите.."
    А сега и за ключето - един от моделите ми е биплан. Там крилете се крепят с общо 18 болта и 4 тяги. Поради компактния размер не се налага да го разглобявам при транспорт. Ако нямам изведена буксичка за биндване в ключа, започват да ме сърбят ръцете... Донякъде това е добре, спрямо други видове приемници с копче. При тях не може да се изведе букса. Но пък повечето други видове приемници на 2,4 нямат досадния навик да си "забравят" биндването. Друго много неудобно нещо е биндването по този начин - с куплунг. Ако са заети всички шахти... трябва да изключвам машинки. А ако машинките не са Спектрум (както вече споделих), отново настава малък празник, заради по-тесните шахти.


    7. Пускам предавателя, пускам приемника и започвам да се ослушвам кога ще каже "тиква"... понякога повтарям процедурата
    Quote Originally Posted by de_kata View Post
    Това също не ми се е случвало.
    В заключение ще кажа че и аз не харесвам много много спектрума, но....
    Спри приемника, след което включи и изключи 30 пъти предавателя и ще ти се случи... По-точно ще се наложи повторно биндване. Пише го дори в книжката. Същото става ако си използвал известно време друг модел от паметта.

    Не знам, може би събрах прекалено много негативни емоции покрай моя Спектрум. Донякъде се радвам, че вече го няма. Удобна форма, прекрасно меню, чудесно подредени бутони, но... всичко друго не ми харесва. От друга страна мисля, че евтинджосите клонинги TH9X удрят десятката не с цената, а точно с възможността потребителите сами да избират модула, който да използват. Вярно, стандартът е JR, но със същата форма вече има какви ли не РАБОТЕЩИ модули. Пак казвам - за мен corona ще е фаворит още дълго време.

    Но да се върна към темата:
    Колегата Матеев каза:
    Проблемите със захранването могат да се видят само с осцилоскоп. Става въпрос за едни иглички, които за човешкото око са много тънки и кратки, но за процесорите на приемника и цифровите сервота те са много дълги - стотици и дори хиляди цикли (инструкции от програмата).
    Тези "иглички" понякога стават полегати хълмчета и се виждат дори с просто око и най-евтиния волтиндикатор. От тези, евтинките по долар и нещо. Направи си експеримент - закачи 5-6 цифрови машинки, сложи едно индикаторче и ги размърдай здраво. Дори няма нужда да ги натоварваш - раздвижи ги рязко на празен ход. Ще се учудиш от резултата: индикаторът започва да наподобява цветомузика. Ако батерията е яка и ВЕС-а осигурява 8-10 и повече ампери, няма да се случи нищо. Но ако батерията не е от най-яките или ВЕС-а е 3-5 амперов, светлинното шоу започва.
    Искам да кажа, че пиковата консумация съвсем не е толкова краткотрайна. Понякога продължава 1/10, дори 1/5, 1/3 от секундата. Това е много време...

    На мнение съм, че проблемът със захранването би било редно да се реши по един-единствен начин: ДОБРО захранване. А вече всеки сам за себе си преценя какво означава това. При мен означава следното: При 6 стандартни машинки батерията (ВЕС-а) трябва да е способна да издържи 5 секунди на 10А ток без да падне под 4,8V при наполовина или 2/3 изчерпан капацитет. Това имам предвид под "кораво" захранване...
    Последна редакция от ajcinema; 25.08.2010 на 08:39.
    Георги Русинов

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен