+ Ново Мнение
Страница 1 от 3
1 2 3 ПоследнаПоследна
Визуализирани са от 1 до 10 от общо 27

Тема: NORTH STAR 2000

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    NORTH STAR 2000

    Минаха се няколко месеца без да съм лепкал никъв самолет и ме засърбяха ръцете да започна нов модел.
    След дълъг размисъл за нещо летящо с което да си уплътня свободното време в следващите няколко месеца се спирам на NORTH STAR 2000. Основните данни на модела са дължина 147см., разпереност 112см., тегло 2,9кг. до 3,4кг. и ДВГ 6,5 до 8,5куб. Спирам се на този модел защото е универсален, и нямам подобен в моята ескадрила.
    Набързо драснах и предимствата на този модел:
    -Излита и каца без колесник от всяка една поляна без значение колко е висока тревата.
    -Излита и каца от сняг зимата.
    -Излита и каца от вода, водосамолет /хидросамолет/ значи.
    -Идеален обзор напред от кабината подходящ за видеозаснемане-FPV полети.
    -Малко челно съпротивление=висока хоризонтална скорост- бърз модел за кефене.
    -Малко натоварване на площ=бавна скорост за релакс.
    -Може да върти и лек пилотаж като тоно, лупинг, свредел и подобни за разтоварване.
    -Голяма площ така че ще носи товар, или повече гориво за дълги полети.
    -Ще се транспортира на задната седалка на всяка една лека кола.
    Всичките тези гореизброени предимства за да ги осъществя ще трябват поне три други модела.Тоест съчетава три модела в един-ФПВ, хидро, скоростен, и отделно икономисвам колесник, ски, и поплавъци.
    След ровене в нета се оказа че е бил успешен модел и се е правил много в миналото. След 2005г.-2007г. обаче намаляват размера му и се получава нов модел с дължина около 1м., и разпереност около 70см. Започват да го изработват от депрон, и в електро вариант както е модата сега джаста праста малко изолация увита с тиксо и нарекана самолет. Мене тази мода не ме кефи, затова ще си правя оригинала. Иначе малката изолационна „версия” е позната с името Polaris-също успешна и много правена по света. След краткия увод пускам "чертежа" както съм го намерил в нета, и една снимка на този модел в нормалния си размер пак от нета копната.
    В следващите мнения ще пускам снимки от чертането в солид ворк, и в последствие правене и облитане на този модел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	NortStar ot neta snimka.jpg‎
Views:	983
Size:	60.5 KB
ID:	6206   Click image for larger version

Name:	North Star 2000.jpg‎
Views:	989
Size:	62.0 KB
ID:	6207  

  2. #2
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Както е видно от горното мнение оригиналния «чертеж» който е скан от някакво полско, или чешко списание е доста далече от добър чертеж, но поради липса на друг... По този чертеж го преначертавам в солид ворк като правя леки козметични промени по мой вкус, така че да ми е по лесно лепенето, облужването, ремонтите, и разбира се да бъде от части тялото както на всичките ми самолети.
    Увеличавам малко резервоара за гориво и слагам резервоар с вместимост 450мл., или място за 5-10А/Ч батерия ако реша да го направя електро в неопределено бъдеще време. Също променям местата на серво машинките за да избегна дългите еднометрови жила като ги монтирам максимално близко до плоскостите които ще движат. В следствие почти всичката тежест отива най-отзад на модела и центровката с гаранция ще дойде задна! За да променя това когато ще летя без видеооборудване в предната част на модела, може би ще удължа с 5-10см. муцуната пред крилото за да се получи лесно правилен Ц.Т. без да се налага да слагам 100кг. олово в носа. Модела по принцип е целобалсов, но и това ще променя като го направя изцяло от шперплат за по ефтинко. Ако не се получи сто кила може и да лети. Ако стане прекалено тежък ще го направя от балса отново. Когато ще летя на вода трябва да намуша стиропор колкото може да се хване вътре за да съм спокоен че няма да потъне ако влезне вода вътре в модела. Също трябва много добре да импрегнирам и защитя от вода и влага всичките дървени части по модела. Цялата електроника също трябва да защитя много добре от водата. Та накратко това ще са козметичните промени който ще направя по свое усмотрение, така че впоследствие лесно и бързо да си изрязвам модела на лазера в къщи. Резултата след три дневно вечерно чертане е на снимката по долу.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	2.nort star v sw2007.jpg‎
Views:	815
Size:	26.6 KB
ID:	6208  

  3. #3
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    След още 1 час чертане тази вечер се получи това:
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	3.nort star v sw2007.jpg‎
Views:	777
Size:	33.7 KB
ID:	6209  

  4. #4
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Успех! Надявам се да може да стане и във вариант за електрозадвижване.
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  5. #5
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Успех! Надявам се да може да стане и във вариант за електрозадвижване.
    Разбира се Смарти, мястото за резервоара е достатъчно голямо за да хване едно 5, или 10ампера батерия. Отделно че в носа на модела също има много място за батерии, а отзад на вертикалния може да остане само ел мотора.

  6. #6
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Взе да се вижда края на тялото в солидворк. Скоро май ще режа и лепкам. Според солида е 420 грама до тук, ще видим реално колко ще дойде, и с 2 пласта боя отгоре.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	4.nort star v sw2007.jpg‎
Views:	823
Size:	34.8 KB
ID:	6219  

  7. #7
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Довърших тялото в солида и може да го режа когато ми дойде музата .
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	5.nort star v sw2007.jpg‎
Views:	783
Size:	34.3 KB
ID:	6220  

  8. #8
    Заслужил Автор Аватар на smarty
    Регистриран
    Apr 2010
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    387

    Хайде сега със сутрешното кафенце и едно крилце да драснеш
    Чудесно се получава!
    ~~ CARPE DIEM! ~~
    инж. Мартин Марков

  9. #9
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Хайде сега със сутрешното кафенце и едно крилце да драснеш
    Чудесно се получава!
    Ще драсна, ама едновременно с този модел чертая още един друг, отделно по малко събирам още два други
    А и ако го направя целия за два три дена ще се изгуби кефа от чертането. После и правенето може да е за няколко дена, но на мене ми харесва да е по дълго във времето за да има за всеки ден по малко удоволствие.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    Quote Originally Posted by smarty View Post
    Успех! Надявам се да може да стане и във вариант за електрозадвижване.
    Здравейте,
    имам го същия модел в ел. испълнение,казва се ''POLARIS''...

    http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=922465

    Много ми се иска да го видя в балсово испълнение...

    Успех!!!cheers:
    Александър Илиев

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен