Визуализирани са от 1 до 10 от общо 27

Тема: NORTH STAR 2000

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    NORTH STAR 2000

    Минаха се няколко месеца без да съм лепкал никъв самолет и ме засърбяха ръцете да започна нов модел.
    След дълъг размисъл за нещо летящо с което да си уплътня свободното време в следващите няколко месеца се спирам на NORTH STAR 2000. Основните данни на модела са дължина 147см., разпереност 112см., тегло 2,9кг. до 3,4кг. и ДВГ 6,5 до 8,5куб. Спирам се на този модел защото е универсален, и нямам подобен в моята ескадрила.
    Набързо драснах и предимствата на този модел:
    -Излита и каца без колесник от всяка една поляна без значение колко е висока тревата.
    -Излита и каца от сняг зимата.
    -Излита и каца от вода, водосамолет /хидросамолет/ значи.
    -Идеален обзор напред от кабината подходящ за видеозаснемане-FPV полети.
    -Малко челно съпротивление=висока хоризонтална скорост- бърз модел за кефене.
    -Малко натоварване на площ=бавна скорост за релакс.
    -Може да върти и лек пилотаж като тоно, лупинг, свредел и подобни за разтоварване.
    -Голяма площ така че ще носи товар, или повече гориво за дълги полети.
    -Ще се транспортира на задната седалка на всяка една лека кола.
    Всичките тези гореизброени предимства за да ги осъществя ще трябват поне три други модела.Тоест съчетава три модела в един-ФПВ, хидро, скоростен, и отделно икономисвам колесник, ски, и поплавъци.
    След ровене в нета се оказа че е бил успешен модел и се е правил много в миналото. След 2005г.-2007г. обаче намаляват размера му и се получава нов модел с дължина около 1м., и разпереност около 70см. Започват да го изработват от депрон, и в електро вариант както е модата сега джаста праста малко изолация увита с тиксо и нарекана самолет. Мене тази мода не ме кефи, затова ще си правя оригинала. Иначе малката изолационна „версия” е позната с името Polaris-също успешна и много правена по света. След краткия увод пускам "чертежа" както съм го намерил в нета, и една снимка на този модел в нормалния си размер пак от нета копната.
    В следващите мнения ще пускам снимки от чертането в солид ворк, и в последствие правене и облитане на този модел.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	NortStar ot neta snimka.jpg‎
Views:	1016
Size:	60.5 KB
ID:	6206   Click image for larger version

Name:	North Star 2000.jpg‎
Views:	1022
Size:	62.0 KB
ID:	6207  

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен