Поздравления за работата дотук!

Аз, обаче, съм на мнение, че освен морална подкрепа, не е зле да се изказва и по някоя критика, за да може нещата да се получат добре като краен резултат.

Според мен в центъра крилото в този си вид е слабо. Добре е лонжеронът да достига извън границите на мотогондолите, до 4-тото или дори до 5-тото ребро. Ти си го предвидил до 3-тото, но точно там започва моторамата, която дефакто се крепи само на две борови клечки в този си вид, тъй като ребрата нямат носеща функция. А да разчиташ на фолиото... освен ако не си решил да обличаш с балса - тогава е друго. Моля да ме извиниш, ако си пояснил, че ще обличаш с балса - не успях да открия такъв текст, може и да съм го пропуснал.

В твоя случай здравината ще страда допълнително от двата двигателя и най-вече от тяхното палене и обслужване. Не забравяй, че тази конструкция допълнително претоварва крилото и внася инерции:
- 2 мотора с вибрациите им
- 2 резервоара пълни с гориво
- минимум 4 машинки (ако нямаш клапи)
- кабелаж и тяги...

Освен това не разбирам идеята на балсовите лентички, положени върху надлъжника. На това място обикновено се слагат най-твърдите възможни материали (понякога текстолит), за да се елиминира омекването и деформацията, а от там и луфтовете на полукрилете. Ако целта е да убираш вибрациите или луфтовете на лонжерона, то няма ли по този начин да се отворят по-големи такива?

Поправи ме, ако нещо не съм разбрал.

Пак казвам: само градивна критика на база наблюдения и опит!