Визуализирани са от 1 до 10 от общо 76

Тема: Двумоторно Такси61

Threaded View

  1. #1
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Двумоторно Такси61

    Реших да опиша тук направата на още един модел. От мисълта за този модел, минавайки през първоначалното задание което си правя, през измислянето конструирането и начертаването на конструкцията, после слепването, и накрая полетите с него. Решението за този модел дойде спонтанно след като се оказа че в моята малка ескадрила нямам междинен модел между големите над 2метра, и малките който са ми 1,5метрови в размах. Реших че е крайно време да запълня тази дупка като направя един междинен модел който да е по средата горе доле между 2,2м и 1,5м.
    Кръщавам модела ТАКСИ 61 защото е в размера за двигател .61 /10кубиков/ около 1,8м. разпереност. Модела го предвиждам предимно за релакс, или снимки, и видеозаснемане от въздуха-затова името му е ТАКСИ. За да бъде максимално стабилен и да лети сам значи трябва да е горноплощник със носещ сигурен и изтестван профил. Ще го направя с два двигателя на крилото ASP21, или ASP32, та чак до ASP52 според теглото му, като ще гоня тяга малко повече от общото полетно тегло което ще се получи. Трябва да дойде под, или около 3кг. по принцип общо полетно тегло този модел. Предвиждам на око горе доле да е около 1кг. гол самолет, 1кг. двг и електроника, и 1кг. полезен товар. Също така предвиждам някога ако ми скимне да го направя с един двигател отпред в носа 10 кубиков метанол, или 20-30 кубиков бензин. За целта просто ще сменя първото ребро от тялото с подходяща моторама на него. За да икономисъм някои грам /поне стотина грама/ ще бъде с основен колесник малко пред крилото с голями гуми даметър поне 80мм. до 120мм. за да нямам грижи при неокосена трева, и със заден малък колесник на опашката. Направата на модела трябва да е максимално бърза, ефтина и лесна, както и евентуални ремонти в бъдеще неопределено време. За целта се спирам на правогълно по сечение тяло за лесно слепване без да има нужда от станоци и прочие изгъзици усложняващи ми живота, и губещи ми времето в лепки вместо в летене. Тялото ще е от няколко части за лесна подмяна само на една от тях при нужда след краш, или чупене. Материал основно тополов шперплат 3мм дебел и борови лонжерони, балса 1,5мм. само за обличане на първата една трета от крилото. Фолио червено и бяло, бялото отгоре, червеното от доло, както на всичките ми самолети. Лепило в минимално количество на хенкел както на всичките ми самолети. При силен удар трябва да се разлепва даден детайл, а не да се чупи близко до слепката! После ремонта ще е лесен и бърз! Та те това е горе долу началното задание което нахвърлях набързо за този модел.
    Последна редакция от Gogo55; 30.05.2013 на 09:27.

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен