+ Ново Мнение
Страница 8 от 8
ПърваПърва ... 4 5 6 7 8
Визуализирани са от 71 до 76 от общо 76

Тема: Двумоторно Такси61

  1. #71
    Потребител Аватар на Bruchpilot
    Регистриран
    Jan 2010
    Живее в
    гр. Габрово
    Мнения
    84

    Като чета, наистина много добър самолет се е получил! Пожелавам ти дълго и щастливо да си го караш!
    Последна редакция от Bruchpilot; 09.08.2013 на 09:02. Причина: Граматиката, граматиката ми куца...
    Константин Фъртунов

  2. #72
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by Bruchpilot View Post
    Като чета, наистина много добър самолет се е получил! Пожелавам ти дълго и щастливо да си го караш!
    Благодаря за пожеланието, да ти се връща многократно със твой си модел !
    Модела все повече започва да ми харесва. Просто с него се прави това което ти се иска за видеозаснемане FPV, и не знам какво още да поискам от него, може би втора камера и пант-тилт. Тази сутрин малко след изгрев слънце направих 1 час и малко във въздуха на два полета по около 30 мин. и малко всеки. Батерията на гопрото ме накара да спра полетите и да се прибера защото нямах как да я заредя на поляната. Карах икономично на малко по малко от 1/3 газ през цялото време, и този път вече като си познавам как се държи модела летях ниско на около 130-150м. височина. Моторите си мъркат на тихи обороти приятно за ухото. Хоризонталната скорост варира от 35км/час до 70км/час според това дали губя, или набирам височина. Строго по хоризонтала модела си държи едно 45-50км/час с тази минимална газ.
    Нарязах и няколко откъса от клиповете, и за да ги кача по бързо ги намачках малко. Оригинала отива иначе над 5гб. някъде, и няма как да го кача с фул хд качество от гопрото.


  3. #73
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Започвам да усвоявам модела вече малко по малко. Днес изгорих още 1,5 литра метанол на три полета. Имам вече и първите клипчета от страни че до сега бяха само от камерата на модела.
    Излитане:


    Следващия клип е как автопилота прибра модела, и започна да кръжи над мене чакайки да си го кацна:


    И един клип с първите тона и лупинги на модела от камерата коята е на борда. На 37 сек от клипа се чува как единия двигател угасва, и въпреки това модела си остава идеално управляем, даже може да прави тоно и лупинг само с единия двигател. Хоризонталната скорост почти на пълна газ само с един двигател е 75-80км/час и това с малките витла, защото не е разработен напълно.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	1.Taksi61 ot 1.IX.2013.JPG‎
Views:	889
Size:	229.0 KB
ID:	6198  

  4. #74
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Моето двумоторно ТАКСИ 61 от днес е с два нови двигателя ASP.32 по 5,22куб.см. Преди няколко месеца ги бях купил, но все не ми оставаше време да ги монтирам и така до вчера. Днес им направих разработката на самия модел-затова е вързан като куче със синджира към бусчето ми да не вземе да избяга докато разработвам двигателите. Тягата която ми дават е 2х2,2кг=4,4кг., а модела готов за полет е около 4кг. Сега вече спокойно ще имам един час, до час и половина във въздуха със средна скорост от около 80км/час. Манах двата ASP.52 който бяха да сега на модела защото идваха много мощни и горяха доста гориво, а и тежаха повече с 500грама от сегашните ASP32. За да не скучая докато таксито си бръмчеше вързано към буса, взех и малкия ЯК-54 /1,5м. разпереност/ да си политкам за кеф.
    Прикачени икони Click image for larger version

Name:	1.Razrabotka 2xASP32.jpg‎
Views:	816
Size:	164.6 KB
ID:	6663   Click image for larger version

Name:	2.Razrabotka 2x ASP32.jpg‎
Views:	833
Size:	177.1 KB
ID:	6664  

  5. #75
    Потребител
    Регистриран
    Oct 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    63

    Здравей колега,
    направих същото''такси''само че с по намален вид/размох 1200мм./лети перфектно./Единственото нещо което не ми харесва,че при вятър от 5-6 м/с.,не мога да го сваля.Трябва постоянно да го натискаш за да кацне.
    Благодаря за публикацията на модела!!!
    Успех!!!
    Александър Илиев

  6. #76
    Почетен Автор Аватар на Gogo55
    Регистриран
    Feb 2011
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    598

    Quote Originally Posted by sa6o View Post
    Здравей колега,
    направих същото''такси''само че с по намален вид/размох 1200мм./лети перфектно./Единственото нещо което не ми харесва,че при вятър от 5-6 м/с.,не мога да го сваля.Трябва постоянно да го натискаш за да кацне.
    Благодаря за публикацията на модела!!!
    Успех!!!
    То това си важи за всеки един нормален и успешен модел. Ако е добре изработен, с носещ профил, малко крилно натоварване, и малко челно съпротивление и има ли малко скорост, или малко вятър - има и подемна сила :). Ако пък няма вятър планира почти като мотопланер . Радвам се че си повторил и че ти е харесала концепцията и следователно не съм си загубил времето напразно пишейки тука в темата.
    Поздрави и успех!

+ Ново Мнение

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен