Quote Originally Posted by ldv6 View Post
. За Иво Горанов - при така описаните от теб условия биха ли били успешни полупотопени винтове?

Двата винта ги обмислям главно като начин да избегна ефектите, които един винт поражда върху корпуса - накланяне, разлика в завиването наляво/надясно и т.н.

Засега мисля за винтове с противоположно въртене около ф50мм, задвижвани с не повече от 3-3500 оборота в минута на 500мм дейвуди (заради по-малкия ъгъл с водолинията) към мултипликатор/редуктор (зависи от двигателя, който ще харесам), задвижван от един двигател, разположен максимално близо до кърмата с прав вал напред към носа.
При водоизместващ корпус, като твоя, полупотопени винтове са ефективни само във вентилиран канал. Правил съм корабен модел за оценка на някои хидродинамични критерии (Фруд и Аналогия на Рейнолдс) при малки напредвания на винта.
(твърдеше се в дебелите книги неефективна работа на полупотопени винтове при значителна промяна на газенето респективно на потопеността) Твоят случай е същия ако съм обяснил правилно в предния си пост. С винтове зад кърмата не се получава.

Имам съмнения, че предният ми пост е неправилно разбран. Като имам по добър интернет (като престанат да хвърчат около мен че са им силни заглушителите) ще кача два или повече клипове за странични ефекти на винтове и може би ще стане по лесно за разбиране.