Визуализирани са от 1 до 10 от общо 149

Тема: Търся мнения за мой модел моторна лодка

Threaded View

  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    May 2013
    Живее в
    с. Манолско Конаре, общ. Марица
    Мнения
    80

    Развитие

    Окончателно размера остана 107см дължина. Днес изрязахме от фолио формите на ребрата (или по-точно на сеченията) на калъпа и успях да прехвърля "кила" и 13 от 18-те ребра на моите тестови сандвич панели. Понеже не мога да намеря сега време да си правя нова плоскост ще потърся шперплат 4мм изрезки за останалите, че и не ми се купува цяла плоскост 1,25х2,00 метра заради едно парче 25х60см. 18 ребра за 107см означава, че ребрата са на гъсто и дори и да не ги сложа 5-те пак няма да ми пострада значимо здравината на калъпа, което ме успокоява доста. По-нататък ще пусна снимки от правенето на сандвич панелите, разкроя върху тях и на готовите ребра, ако ми остане време да изрязвам утре.

    Колеги, благодаря ви за мненията! Изпреварили сте ме с постването по темата за формата. Честно казано едва тази вечер като си ги гледах парчетата ми направи впечатление колко е плоско коритото наистина. На компютърния екран когато го чертах не изглеждаше чак толкова. От известно време обаче обмислям дали да е с един винт или с два. Дали два дейвуда с кронщейните си няма да спомогнат по въпроса с ходкостта, в сравнение с един, например? Тъй като ще е с напълно потопени винт/винтове кронщейните ще са в потока плътна вода през цялото време - все пак лодката глисаж няма да види и на картинка. Как мислите?
    Последна редакция от ldv6; 14.06.2013 на 00:28.
    Любомир Динков

Информация за темата

Users Browsing this Thread

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

     

Вашите права за публикуване

  • Вие не можете да създавате нови теми
  • Вие не можете да пишете мнения
  • Вие не можете да прикачате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  • BB code е Включен
  • Smilies са Включени
  • [IMG] кода е Включен
  • HTML кода е Изключен